Felderítő drónok éles tesztelését kezdte el a Bécsi Tűzoltóság, hogy segítségükkel a bevetések során pontosabb képet kapjanak a kialakult vészhelyzetről, veszélyes anyagok vagy beomló épületek esetén pedig senkinek az életét ne kelljen kockára tenniük.

Januártól kutyafelügyelők járják az osztrák főváros közterületeit, hogy elősegítsék kutyások és nem kutyások békés egymás mellett élését. A Wiener Hunde-Team tagjai tanácsot adnak, ellenőrzik a szabályok betartását és szükség esetén bírságolhatnak is.

Majdnem négy éves, felújítás miatti szünet után, december 6-án újra megnyitotta kapuit a látogatók előtt Bécs helytörténeti múzeuma, a Wien Museum. Az inklúzió és akadálymentesség jegyében újragondolt és felújított kiállítóhely állandó tárlatát ingyen nézhetik meg az érdeklődők.

Ausztria települései közül elsőként a főváros, Bécs csatlakozott a WHO „idősbarát” városaihoz, az Age-Friendly Cities and Communities nevű hálózathoz. A kezdeményezés célja, hogy tagjaik felkészüljenek az idősödő lakosság jelentette kihívásokra.

Az előzetes adatok alapján szeptember végén, hosszú idő után újra átlépte a kétmilliót Ausztria fővárosának népessége. Ezzel Bécs az Európai Unió ötödik legnagyobb városa lett.

Az idén is megrendezik Ausztria fővárosában a Múzeumok Hosszú Éjszakáját, amikor egyetlen éjszaka mindenki annyi múzeumot járhat végig egy jeggyel, amennyit csak bír. Az október 7-i eseményre Bécsben több mint száz ismert és kevésbé ismert kiállítóház készül.

Ausztriában is egyedülálló az a diabéteszcentrum, amely március óta működik Bécs X. kerületében. A központban belgyógyászok, dietetikusok, diplomás ápolók és klinikai szakpszichológusok tanítják meg együtt élni betegségükkel a cukorbetegséggel frissen diagnosztizált betegeket.