Az október záróértékéhez viszonyítva jelentős eredményeket mutatott a BUX. A Budapesti Értéktőzsde elsődleges részvénymutatója 57 878,43 ponton fejezte be a hónapot, ami 3,3 százalékos erősödés az előző hónaphoz képest. A november a csengetések terén is aktív volt a pesti parketten.
Már az átlagbér 5 százaléka, azaz havi egy éttermi vacsora árának a megtakarítása is elég lehet ahhoz, hogy tisztességes privát nyugdíjunk legyen, állítják a GRANTIS szakértői, akik az év végi adójóváírás érvényesítésére is felhívták a figyelmet.
Egyre gyakoribb, hogy már nem csupán november végén, hanem az egész hónapban Black Friday leárazásokkal, karácsonyi akciókkal találkozhatunk. A GVH vásárlói tudatosságot erősítő kampánnyal készül a szezonra.
A frissen bejelentett új lakástámogatási program alapvetően a Babaváró logikáját követi. A fővárosban az új támogatási programra jogosultaknak alternatívát jelentő eladó házak és lakások átlagos négyzetméterára 729 ezer és 946 ezer forint volt.
A fogyasztói bizalmi index az év tizedik hónapjában a Századvég és a GKI elemzése szerint is kedvezőbbé vált. A vállalatok konjunktúraérzetének alakulásában nincs konszenzus az elemzők között.
A Budapesti Közművek Főtáv Divíziója szeptember közepére a szolgáltatói berendezéseket fűtésre alkalmas állapotba helyezte, október közepére pedig az összes fogyasztónál, vagyis csaknem 240 ezer lakásban, és közel 7 ezer céges és intézményi ügyfelénél kapcsolta be a távfűtést.
A vállalatok jövedelmének adózásában a globális minimumadó tavaly decemberben, mind a 27 tagállam által elfogadott irányelve után az Európai Bizottság a javaslatot tett a társasági adó adóalapjának közös számítási keretrendszerére is.
Még soha nem tapasztalt nehézségeket él át a globális járműipar. Bár az iparág összértéke 3000 milliárd dollár körül mozog, az energiaválság, és a bizonytalan gazdasági helyzet komoly kihívás elé állítják a gyártókat.
Szeptember elsejétől újabb mérföldkőhöz érkezett a Magyar Nemzeti Bank által 2020-ban bevezetett Azonnali Fizetési Rendszer. Az MNB stratégiai célja, hogy 2030-ra a tranzakciók kétharmada elektronikusan teljesüljön.
Felemás folyamatokat mutat az augusztusi konjunktúraindex. A GKI és a Századvég is a lakosság derűlátóbbá válását jelzi, a cégek esetében már árnyaltabb a kép.
Az idei évben aggasztóan magas a felszámolási eljárások száma, év végére elérheti a húszezret is. A legnagyobb arányban a 3-5 éves cégeket érinti ez a veszély.
Magyarországon a kisebb, 100-500 fős települések ötöde kínál adómentességet, miközben a nagyobb városok közül kevesebb, csak minden tizedik teszi ezt meg. A helyi adók az önkormányzatok fontos bevételi forrásai.
Egységes, és a digitális korhoz alkalmazkodó forgalmiadó-szabályozást vezetne be több lépésben az Európai Bizottság. A folyamat már jövőre elkezdődhet.