A Budapesti Értéktőzsde vezető indexe júliusban is folytatta az emelkedést. A BUX 74 051 ponton zárta a hónapot, ami 2,7 százalékos növekedés a júniushoz képest, és újabb rekord a havi záróértékeket tekintve.
Több újítást is eszközölt a NAV az eÁfa rendszerben. A legfontosabb változás az önellenőrzés elérhetővé tétele, de az M2M kapcsán és a webes felületen is történt finomhangolás.
Számlánként akár félmilliós bírságot is kiszabhat a NAV az elmulasztott vagy hibás adatszolgáltatás miatt. A speciális tranzakciók megfelelő jelentése sokak számára okoz jelentős fejtörést.
Bár a becslések szerint akár 50 ezer milliárd dollárt is megtakaríthat a világ a folyamat végén, a szükséges beruházások jelentős költségvonzata sok szereplő számára is riasztó lehet még.
A Budapesti Értéktőzsde vezető indexe júniusban újabb rekordokat ért el. A BUX 72 094,79 ponton zárt, ami 6,2 százalékos növekedést jelent a májusi záróértékhez képest, és amely egyúttal napi rekord a hazai tőzsdetörténetben.
A Magyar Terméket és védjegyrendszerét beemelik a közoktatás tananyagába. A diákok esettanulmányokon, játékos feladatokon keresztül ismerhetik meg a hazai előállítású termékekhez kapcsolódó ismeretanyagot.
A 2023. évi szja-bevallás benyújtására már csak bő egy hét áll a magánszemélyek rendelkezésére, ugyanis ennek határideje május 21. Fontos kiemelni, hogy az összevont adóalap után befizetett jövedelemadó 1+1 százalékának felajánlására is csak az említett határidőig van lehetőség.
A pénzügyi szektor az egyik leginkább szabályozott terület, azonban az AI megjelenése jelentős átalakulást indított el benne. A Deloitte podcastadásából az is kiderült, hogy a képzés kulcsfontosságú lesz a mesterséges intelligencia kapcsán.
A lakosság és a vállalatok konjunktúraindexe esetében sem következett be kedvező fordulat. A GKI felmérése minimális pozitív korrekciót mutat, a Századvég elemzése azonban egy nem túl jelent��s gyengülésről számolt be.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal az elmúlt években lehetővé tette az önkéntes jogkövetést, és a kisebb hibák, hiányosságok adózók általi javítását. Ugyanakkor a NAV kiemelt figyelmet fordít azokra, akik rendszeresen csak felszólításra tesznek eleget kötelezettségeiknek.
Idén több olyan változás is életbe lép, amely még korszerűbbé teszi az azonnali fizetési rendszert. Bár a pénzügy is jelentős digitalizáción megy keresztül, a készpénzt egy darabig még nem fogjuk száműzni – derült ki a felelős fintech kerekasztalbeszélgetés során.
Világszerte egyre nagyobb kárt okoznak a pénzügyi bűncselekmények. Egyes becslések szerint évente globálisan akár 800-2000 milliárd dollárnyi összeget moshatnak tisztára bűnözők. Ráadásul a hatóságoknak a bűncselekményekből származó jövedelmeknek kevesebb mint egy százalékát sikerül visszaszerezniük.
A magyar lakosság bizalma az EU-ban az uniós tagság eddig eltelt 20 évében jelentősen ingadozott, de nagyjából most is a 2004-es szinten van. Hasonló tendenciák figyelhetők meg a szomszédos országokban is.
Február elejétől immár a Központi Statisztikai Hivatal lett a Nemzeti Adatvagyon Ügynökség tulajdonosi jogainak gyakorlója. A változás következtében megszűnnek a két szervezet tevékenységei közötti párhuzamosságok, és gyorsabbá, hatékonyabbá válhat az ügyintézés.
A fogyasztói bizalmi index rég nem látott magasságokba jutott a Századvég és a GKI elemzése szerint is. A vállalatok konjunktúraérzetét azonban mindkét elemzés csökkenőnek mérte.