Ahogy a nemzetközi, úgy a hazai tőkepiac alakulását is meghatározták márciusban az orosz-ukrán konfliktus aktuális fejleményei. A BUX index a hónap első felében látott visszaesés után, a háborús feszültség mérséklődésével szinkronban újra növekedési pályára állt.

Ünnepélyes kereskedésindító csengetés jelezte ma a Budapesti Értéktőzsdén a Delta Technologies Nyrt. 125 millió darab új részvényének bevezetését a BÉT Standard kategóriájába.

A teljes nemzetközi tőkepiachoz hasonlóan a Budapesti Értéktőzsdén zajló kereskedést is számottevően meghatározta az orosz-ukrán háborús konfliktus, illetve annak gazdasági hatásai.

Idén is megrendezte a Budapesti Értéktőzsde a tőkepiac kiemelkedő teljesítményeit díjazó gáláját, a BÉT Legeket. A több mint két évtizedes múlttal rendelkező eseményre a BÉT új székházában került sor.

Óvatos évkezdés jellemezte a nemzetközi piacokat, de az ingadozó hangulat dacára a BUX index stabilan 50 ezer pont feletti napi záróértékeket tartva végül 53 442 ponton zárta a hónapot.

A papírpénzek égetése nem túl okos dolog, a digitális fizetőeszközöknél azonban ez másképp van. Időnként előfordul, hogy egy-egy kriptovaluta úgy dönt, hogy megsemmisíti meglévő készletének egy részét.

Melyik az a nem kézzel fogható (digitális) termék, ami több, mint 2 milliárd forintba kerül? Őrültség vagy a jövő befektetése? Létrejött egy új „Vadnyugat”? A befektetésen kívül milyen hasznos, mindennapi területen fogják használni az NFT-t?