A továbbra sem enyhülő globális gazdasági nehézségek ellenére a Budapesti Értéktőzsde vezető részvényindexe, a BUX index jelentős mértékben korrigált júliusban – a 41 805,3 pontos záróérték 6,5 százalékos növekedést jelent az előző hónaphoz képest.
Hónapok óta mélyrepülés tapasztalható a kriptopiacon, ami annak fényében, hogy jelenleg a világ gazdasági helyzete sem a legjobb – háború, ellátási nehézségek, tőzsdei zuhanások – egyáltalán nem meglepő.
Továbbra is bizonytalan hangulat jellemezte nemcsak a globális, de a hazai piacokat is az elmúlt hónapban. Az ingadozó befektetői kedv, amelyhez a nyári időszak beköszönte is hozzájárult, végül a mérsékelt júniusi forgalomban is megmutatkozott.
A hazai középvállatok tőzsdei megjelenését elősegít�� program keretein belül idén 10 vállalat nyert el – összesen közel 340 millió forint értékben – támogatást, ezzel jelentős lépést téve a tőzsdei bevezetés felé.
Május rendkívül mozgalmas hónapnak bizonyult a Magyarországon a Budapesti Értéktőzsde által meghonosított vállalatfejlesztési képzés, az ELITE Program életében.
Ismét mozgalmas hónapot tudhat maga mögött a Budapesti Értéktőzsde, a továbbra is fennálló háborús helyzet, annak gazdasági hatásai, valamint a hazai makrogazdasági fejlemények továbbra is meghatározták a befektetői hangulatot.
Újabb kibocsátóval bővült a Budapesti Értéktőzsde középvállalati igényekre szabott platformja, a BÉT Xtend – a hazai kiberbiztonsági szegmens meghatározó társasága, a Vivetech részvényeivel indult meg a kereskedés.
Az első, decentralizált alapon működő magyar kriptotőzsde a közelmúltban váratlanul nagy forgalommal startolt el a piacon, ezzel is felkeltve a vevők érdeklődését.
Megtartotta éves rendes közgyűlését a Budapesti Értéktőzsde, ahol a részvényesek valamennyi napirendi pont – többek között a 2021-es üzleti évre vonatkozó pénzügyi beszámolók, illetve az Igazgatóság adózott eredmény felosztására vonatkozó javaslata – esetében jóváhagyólag döntöttek.
A több mint negyven éves múltra visszatekintő, magyarországi gyökerekkel rendelkező globális befektetési szolgáltató árjegyzésével kap lendületet a Budapesti Értéktőzsde elsőszámú tőzsdeindexét, a BUX indexet követő tőzsdén kereskedett alap (BUX ETF).
Áprilisban is ingadozó hangulat jellemezte a nemzetközi piacokat. A tengerentúli börzéken a Fed kamatemelései, az ázsiai tőzsdéken a koronavírus-járványhoz köthető újbóli lezárások hatásai tükröződtek, az európai piacok teljesítményét pedig az orosz-ukrán háború gazdasági következményei mozgatták.
Ahogy a nemzetközi, úgy a hazai tőkepiac alakulását is meghatározták márciusban az orosz-ukrán konfliktus aktuális fejleményei. A BUX index a hónap első felében látott visszaesés után, a háborús feszültség mérséklődésével szinkronban újra növekedési pályára állt.
Ünnepélyes kereskedésindító csengetés jelezte ma a Budapesti Értéktőzsdén a Delta Technologies Nyrt. 125 millió darab új részvényének bevezetését a BÉT Standard kategóriájába.