A globális tőkepiaci bizonytalanság a BÉT-en is ��reztette a hatását az év tizenegyedik hónapjában – a BUX index októberhez viszonyítva 5 százalékkal csökkent, és 51 465 ponton fejezte be a hónapot. A mérséklődő tendencia a forgalomban is visszaköszönt, a részvénypiac teljes forgalma 333,9 milliárd forint volt, amely napi 15,9 milliárd forintot jelent.

Októberben újra rekordot döntött a Budapesti Értéktőzsde első számú részvényindexe, a BUX index – az 54 98 pontos záróérték az előző hónaphoz viszonyítva 2,5 százalékos növekedést jelent. A részvénypiac összesített forgalma 470 milliárd forintot tett ki, melyből fix kötés 263 milliárd forint, így a forgalom napi bontásban 22 milliárd forintnak felel meg. A blue chipek és a brókercégek forgalmi rangsorának első helyein mindkét esetben az OTP Bank zárt az élen.

Újra megrendezte a Budapesti Értéktőzsde nagyszabású vállalati csúcstalálkozóját, a BÉT50 konferenciát. A hazai gazdasági élet meghatározó szereplőit felvonultató rendezvény nyitó előadását Patai Mihály, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke, a Budapesti Értéktőzsde elnöke tartotta.

A hét elején listázta a Hungarian Vizsla Inu nevű magyar digitális pénzt az XT.COM. A kínai XT a világ egyik legnagyobb kriptotőzsdéje, napi forgalma több mint 200 milliárd forint. A vizsla így újabb milliónyi potenciális vásárló számára vált elérhetővé, kibocsátói az árfolyam komoly növekedésre számítanak.

Újabb történelmi mérföldkőhöz érkezett 2021 augusztusában a Budapesti Értéktőzsde: a BUX index fennállása óta először érte el az 50 000 pontot. A BÉT fő tőzsdeindexe augusztus 6-án zárt első alkalommal az 50 ezres határ felett, végül pedig 51 970 ponton zárta a hónapot. A részvénypiac forgalma júliushoz képest 45,6 százalékot növekedve 221,7 milliárd forintot ért el, amely napi 10,6 milliárd forintnak felel meg.

Magyar kriptovalutát még sosem jegyeztek akkora tőzsdén, mint amire augusztus 23-án felkerül a Hungarian Vizsla Inu. A digitális pénzzel való kereskedés lehetősége hamarosan 2 millió új felhasználó számára nyílik meg a Hotbit nevű nemzetközi kriptotőzsdén. A hirtelen jött hatalmas érdeklődés máris meglátszik az árfolyamon: néhány nap alatt 400 százalékkal emelkedett a HVI.

Ugyan a járványügyi statisztikák globális romlása a világ legtöbb tőzsdéjén visszaesést hozott júliusban, a BUX index alakulásán ez nem mutatkozott meg: a Budapesti Értéktőzsde elsőszámú tőzsdeindexe tovább emelkedve, június után ismét csúcsot döntve 48 611 ponton zárta a hónapot.

Júniusban is jelentős eredményeket ért el a Budapesti Értéktőzsde: a BUX immár ötödik hónapja dönt csúcsot, a hónap végére 47 238 ponton zárt. A járványhelyzet folyamatos csillapodása és a globális gazdasági színtér visszarendeződése mind a hazai, mind a nemzetközi tőzsdei hangulatnak kedvez.

Ünnepélyes kereskedésindító csengetés jelezte csütörtökön a Budapesti Értéktőzsdén, hogy új korszak vette kezdetét az árupiaci szekcióban. A BÉT és az árupiacon jelenleg egyedüli szereplőként tagsággal rendelkező Equilor vezérigazgatója a csengő megszólaltatásával fejezték ki, hogy elkötelezettek az árupiaci kereskedés felpörgetése mellett, és céljuk a hazai tőzsdét ismét a magyar és a régiós agrárvilág egyik központi szereplőjévé tenni.