A papírpénzek égetése nem túl okos dolog, a digitális fizetőeszközöknél azonban ez másképp van. Időnként előfordul, hogy egy-egy kriptovaluta úgy dönt, hogy megsemmisíti meglévő készletének egy részét.

Melyik az a nem kézzel fogható (digitális) termék, ami több, mint 2 milliárd forintba kerül? Őrültség vagy a jövő befektetése? Létrejött egy új „Vadnyugat”? A befektetésen kívül milyen hasznos, mindennapi területen fogják használni az NFT-t?

A globális tőkepiaci bizonytalanság a BÉT-en is ��reztette a hatását az év tizenegyedik hónapjában – a BUX index októberhez viszonyítva 5 százalékkal csökkent, és 51 465 ponton fejezte be a hónapot. A mérséklődő tendencia a forgalomban is visszaköszönt, a részvénypiac teljes forgalma 333,9 milliárd forint volt, amely napi 15,9 milliárd forintot jelent.

Októberben újra rekordot döntött a Budapesti Értéktőzsde első számú részvényindexe, a BUX index – az 54 98 pontos záróérték az előző hónaphoz viszonyítva 2,5 százalékos növekedést jelent. A részvénypiac összesített forgalma 470 milliárd forintot tett ki, melyből fix kötés 263 milliárd forint, így a forgalom napi bontásban 22 milliárd forintnak felel meg. A blue chipek és a brókercégek forgalmi rangsorának első helyein mindkét esetben az OTP Bank zárt az élen.

Újra megrendezte a Budapesti Értéktőzsde nagyszabású vállalati csúcstalálkozóját, a BÉT50 konferenciát. A hazai gazdasági élet meghatározó szereplőit felvonultató rendezvény nyitó előadását Patai Mihály, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke, a Budapesti Értéktőzsde elnöke tartotta.