Idén is megrendezte a Budapesti Értéktőzsde a tőkepiac kiemelkedő teljesítményeit díjazó gáláját, a BÉT Legeket. A több mint két évtizedes múlttal rendelkező eseményre a BÉT új székházában került sor.
Olyan automatizált kriptovaluta kereskedésre hozott létre tokent egy magyar cég, amelyben már MI alapú algoritmusok is kezelik a befektetett kriptoeszközöket, természetesen emberi felügyelet mellett.
2022. februárjától a Budapesti Értéktőzsde új székhelye a Krisztina körút 55. szám alatt lesz. A költözés sem a BÉT működését, sem a tőzsdei kereskedés menetét nem befolyásolta.
Ünnepélyes kereskedésindító csengetés jelezte a Budapesti Értéktőzsdén az Épduferr tőzsdére lépését. A társaság tőzsdei bevezetését céltudatos építkezés előzte meg.
Óvatos évkezdés jellemezte a nemzetközi piacokat, de az ingadozó hangulat dacára a BUX index stabilan 50 ezer pont feletti napi záróértékeket tartva végül 53 442 ponton zárta a hónapot.
A papírpénzek égetése nem túl okos dolog, a digitális fizetőeszközöknél azonban ez másképp van. Időnként előfordul, hogy egy-egy kriptovaluta úgy dönt, hogy megsemmisíti meglévő készletének egy részét.
Melyik az a nem kézzel fogható (digitális) termék, ami több, mint 2 milliárd forintba kerül? Őrültség vagy a jövő befektetése? Létrejött egy új „Vadnyugat”? A befektetésen kívül milyen hasznos, mindennapi területen fogják használni az NFT-t?
Ötven nap alatt minden előzetesen várt rekordot megdöntött a Hungarian Vizsla Inu, az első olyan magyar kriptovaluta, ami egyszerre szolgál befektetési és jótékonysági célokat.
A Polyduct tőzsdére vezető útját a BÉT több középvállalati kezdeményezése szegélyezte – a 2021-es BÉT50 kiadványban való debütálás mellett a tőzsdei felkészülést segítő Mentor Programot is igénybe vette a vállalat.
Bevezette törzsrészvényeit az Eprolius Ingatlan Nyrt. – az ingatlanbefektetésekre specializálódott társaság ünnepélyes csengetés keretében mutatkozott be a BÉT-en.