A cégek, gyakran külső nyomásra is, egyre ambiciózusabb szén-dioxid-kibocsátáscsökkentési célokat tűznek ki maguk elé. Azonban ahhoz, hogy érdemi lépéseket is tudjanak tenni a nettó zéró kibocsátás felé, precíz adatszolgáltatásra van szükségük.
Az Európai Számvevőszék elkezdte vizsgálni, hogy az Európai Bizottság tervei és pénzügyi intézkedései elősegítik-e azt, hogy Európa globális vezető szerepet töltsön be a mesterséges intelligencia területén.
A ChatGPT megjelenése sok területen élénk vitákat váltott ki. Ezek közé tartozik a tulajdonjog és a szerzői jog témaköre is, ahol akár újra is írhatja a szabályokat a mesterséges intelligencia megjelenése.
Nagy népszerűségnek örvend, de sokan a munkahelyüket féltik az egész világot néhány hét alatt meghódító ChatGPT miatt. A szakemberek szerint egyelőre nincs ok a pánikra.
Megállíthatatlanul terjed az OpenAI mesterséges intelligenciájának használata. Már megjelentek az első olyan magyarországi webshopok, ahol MI készíti a termékleírásokat.
A mesterséges intelligenciáról sokáig azt hihettük, hogy a sci-fi filmekből ismert kifejezés a távoli jövő, az elmúlt hónapok tanulsága az, hogy egy a technológia már rég itt van valünk.
A Magyar Nemzeti Levéltár és a Magyar Nemzeti Múzeum összefogásában új szempontok alapján vizsgálják meg az összes, hazai közgyűjteményben őrzött, aranyból készült királyi pecsétet, vagyis az aranybullákat.
Az elmúlt években egyre többet hallunk és olvasunk különféle adatszivárgásokról, a fake newsról és a deepfake-ről is. Ezek a jelenségek erőteljesen csökkentették az internethasználók bizalmát még a legalapvetőbb intézményekben is.
Az üzleti folyamatokhoz kapcsolódó core rendszerek átszövik a cégek üzleti működésének jelentős részét, valamint támogatják a vállalat tranzakcionális tevékenységei. Cseréjükre, bár ritkán kerül sor, gyakran több szempontból is szükséges lehet.
Mérföldkőhöz ért a közelmúltban a mesterséges intelligencia fejlődése. Az OpenAI által kifejlesztett ChatGPT új távlatokat nyithat számos területen. Rengeteg új lehetőséget hordoz a megjelenése, azonban akad még jó néhány megválaszolatlan kérdés is.
Bár a mai fiatalok szabadidejük nagy részét az interneten töltik, az otthoni beszélgetések során a kelleténél kevesebb szó esik a világhálón történtekről, mint kellene. Február hetedike a Biztonságos Internet Napja.
A metaverzum és a kiterjesztett virtuális valóság mögött álló technológiák nemcsak felkapottabbak, de egyre megfizethetőbbek is lettek. A pandémia miatt felerősödött az a vélekedés, hogy a digitális világok az emberi kapcsolatok életképes helyszínei lehetnek.
A földről és a levegőből készített fotók és mérések segítségével jött létre az a térinformatikai adatbázis, amelynek köszönhetően a jövőben pontosabban lehet majd megtervezni a Gödöllői Királyi Kastély parkjában időszerűvé váló munkálatokat.
Az elmúlt néhány hétben ellepték a hazai és nemzetközi sajtót a ChatGPT-ről szóló hírek. A csetbot ékes bizonyítéka a mesterséges intelligencia rohamos fejlődésének, ugyanakkor számos más területre is begyűrűzött már az MI.
A kiskereskedelem résztvevői számára is számos izgalmas üzleti lehetőséget rejthet a metaverzum. A technológia és a hozzá tartozó infrastruktúra is folyamatosan fejlődik.