Tech-Tudomány

Bár a mai fiatalok szabadidejük nagy részét az interneten töltik, az otthoni beszélgetések során a kelleténél kevesebb szó esik a világhálón történtekről, mint kellene. Február hetedike a Biztonságos Internet Napja.

A metaverzum és a kiterjesztett virtuális valóság mögött álló technológiák nemcsak felkapottabbak, de egyre megfizethetőbbek is lettek. A pandémia miatt felerősödött az a vélekedés, hogy a digitális világok az emberi kapcsolatok életképes helyszínei lehetnek.

Az elmúlt néhány hétben ellepték a hazai és nemzetközi sajtót a ChatGPT-ről szóló hírek. A csetbot ékes bizonyítéka a mesterséges intelligencia rohamos fejlődésének, ugyanakkor számos más területre is begyűrűzött már az MI.

A streaming, az 5G, az okoseszközök és a metaverzum rendszeresen felbukkannak mindennapi életünk során. A digitális szolgáltatások iránt stabil a hazai kereslet, és ez minden bizonnyal így is marad.

Az Eurostat adatai szerint a 16 és 74 év közötti uniós polgárok csaknem 90 százaléka használta 2021-ben az legalább háromhavonta egyszer az internetet. Ráadásul az online hírfogyasztás népszerűsége is igen erős az Európai Unión belül.

Márciusba mindhárom magyar szolgáltató lakossági kínálatában elérhetővé vált a virtuális SIM kártya. Az eSIM előnyei között a kiemelik a kisebb környezetterhelést, a kényelmesebb mobilhasználatot és a kisebb eszközök számára is biztosítható mobilinternetet.

Az újabb generációk mindig új trendeket hoznak, amik előbb-utóbb az élet minden területére begyűrűznek. Az egészségügyben ilyen új trend az úgynevezett figitális betegek megjelenése, akik sokkal bátrabban használják a digitális megoldásokat, de közben ragaszkodnak a fizikai eszközökhöz is.

Érdekes változásokat hozott a pandémiát követő időszak a blokklánc technológia számára, hiszen bár a kriptopiacot durván felkavarták az elmúlt hónapok bizonytalanságai, a digitalizációs robbanás miatt egyre növekszik az igény az adatok és különböző tranzakciók hiteles és biztonságos kezelésére az online térben.

Manapság nem könnyű ígéretes befektetési lehetőségeket találni a globális tőkepiacokon az idei évre jellemző pesszimista hangulatban, azonban a smart home és a smart city olyan hívószavak manapság, amelyekre egyre több befektető figyel fel.