Melyik az a nem kézzel fogható (digitális) termék, ami több, mint 2 milliárd forintba kerül? Őrültség vagy a jövő befektetése? Létrejött egy új „Vadnyugat”? A befektetésen kívül milyen hasznos, mindennapi területen fogják használni az NFT-t?
A COVID-19 előre nem látható hatással bírt a pénzügyekre és üzletmenetre: felgyorsította az üzleti innovációt, tesztelte a 100 százalékos távmunkát, katalizálta az iparágak közeledését.
Bár az érdekelt gazdálkodók többsége úgy gondolta, hogy sikerült kezelnie a Brexit által okozott adminisztratív és operációs kihívásokat, az érintetteknek 2022. január 1-től újabb változásokra kell felkészülnie.
Érdemes tisztában lenni a boltok nyitvatartásával, és a szilveszteri buli kellékeit is javasolt a nagy roham előtt beszereznünk, így például az olyan slágertermékeket, mint a virslit, az alkoholos italokat vagy a lencsét.
A világjárvány felgyorsította a már megmutatkozó iparági trendeket és megváltoztatta a szórakozással kapcsolatos magatartásunkat. A digitális média elfogadottsága már az idősebb generáció körében is rendkívüli ütemben emelkedik.
Ötven nap alatt minden előzetesen várt rekordot megdöntött a Hungarian Vizsla Inu, az első olyan magyar kriptovaluta, ami egyszerre szolgál befektetési és jótékonysági célokat.
December 20-án publikálta a végleges modell szabályait a globális társasági minimumadó kapcsán az OECD. A modell szabályok több, mint 135 ország konszenzusa alapján születtek meg, és egy globálisan összehangolt társasági adórendszer alapjait teremtik meg, a korábban kiadott javaslatok véglegesítésével.
Sokszor komoly fejtörést okoz, hogy mi kerüljön a fa alá. Azonban egyre nagyobb divat lett élményt, azon belül is nyaralást ajándékozni szeretteinknek.
A Polyduct tőzsdére vezető útját a BÉT több középvállalati kezdeményezése szegélyezte – a 2021-es BÉT50 kiadványban való debütálás mellett a tőzsdei felkészülést segítő Mentor Programot is igénybe vette a vállalat.
A minimálbér-emelés munkaerőpiaci hatásainak felméréséhez több mint ezer, nem mezőgazdasági, 4 fő feletti kis és középvállalkozás megkérdezésével végzett kutatást a GKI.
A GKI konjunktúraindexe november után decemberben is kissé csökkent, nyári szintjére került. A felmérés szerint az üzleti várakozások két és fél éves csúcsukról jelentősen estek, a fogyasztóiak viszont javultak.