Nyugati szomszédunknál eddig a 9-11 évesek számára volt ingyenes a HPV elleni oltás, 2022 végén azonban úgy döntött az állam, hogy bővítik a kört. Bécsben február elsejétől lehet kérni az oltást.
Az orosz-ukrán háború kitörése óta Ausztria fővárosa folyamatosan humanitárius segítséget nyújt Ukrajnának. Bécs tavaly összesen 160 tonnányi orvosi és műszaki berendezéssel segítette az országot.
A növekvő lakossági igényekre reagálva az osztrák főváros kidolgozta az erkélyre szerelhető napelem-rendszerek szabályait az önkormányzati lakások esetében. A telepítést engedélyeztetni kell, és több feltételeknek is meg kell felelni hozzá.
Egy újfajta lakhatási formát kínál az 55 évesnél idősebb lakosoknak a Bécsi Caritas, hogy ezzel is megelőzzék az elmagányosodásukat. A WG Melange néven futó társbérletet az Aspern Seestadt városrészben valósítják meg.
Az autógumikról lemorzsolódó műanyagokban lévő mérgező adalékanyagok a talajban lassan kioldódnak, és a növényekbe kerülnek – ezt sikerült laboratóriumi körülmények között bebizonyítaniuk a Bécsi Egyetem kutatóinak.
A február 24-én kitört orosz-ukrán háború hatására sok ukrajnai lakos elhagyni kényszerült otthonát. Közel 5 millión regisztráltak menekültként valamelyik szomszédos országban.
A múzeumok digitalizációjának ösztönzésére hozott létre támogatási programot Bécs. Az intézmények szabadulószobát, kiterjesztett valóságot, és blockchaint is bevetnek az innováció érdekében.
Északi szomszédunk 1993. január elsején nyerte el függetlenségét. Egy friss kutatás arra kereste a választ, hogy a lakosság miket tart a 30 év legpozitívabb és legnegatívabb eseményeinek.
Ausztria fővárosa a részvételi eljárás egy újfajta formáját próbálta, melynek keretében kész tervek helyett három kerület lakóival közösen dolgozták ki, miként tehetik még zöldebbé, a klímaváltozásnak ellenállóbbá a környéküket.
A vendégek számát és a vendégéjszakák számát tekintve is erős évet futott déli szomszédunk turizmusa. A schengeni csatlakozás tovább erősítheti Horvátország vonzerejét.