Ausztria fővárosa a részvételi eljárás egy újfajta formáját próbálta, melynek keretében kész tervek helyett három kerület lakóival közösen dolgozták ki, miként tehetik még zöldebbé, a klímaváltozásnak ellenállóbbá a környéküket.

Egy időre lekerült az európai pénzügyminiszterek tanácsának napirendjéről a globális minimumadóról szóló vita. Ennek oka, hogy az új adórendszer bevezetése számos akadályba ütközik még, amely szakmai szempontból a részletszabályok hiányából, másrészt pedig a politikai síkon megjelenő nézeteltérésekből fakad.

Az osztrák főváros célja, hogy bentlakásos otthonok helyett a saját otthonaikban élhessenek lehetőségeikhez mérten önállóan azok a fogyatékossággal élők is, akiknek sok segítség kell a mindennapokban. Ezért 2022-ben két újabb kiscsoportos lakószövetséget hoztak létre.

Új stratégiát próbál ki a városi galambokkal szemben az osztrák főváros: ellenőrzött körülmények közé tereli őket, hogy könnyebben tudják szabályozni a populációt. A beteg madarakat kezelik, hogy javuljon az állomány egészségi állapota.

2026-ban kezdheti meg működését Bécs első mélységi geotermikus erőműve, amely mintegy húszezer háztartást láthat majd el klímasemleges távhővel. A tervek szerint 2030-ig további három ilyen erőmű épül majd. A cél, hogy 2040-re teljesen klímasemleges legyen a bécsi távhő.