A lakosság fele nem tervez változtatni az autózási szokásain az korábbinál jóval magasabb üzemanyagárak alakulása ellenére sem. Azonban sokan fordulnak a közösségi közlekedésre felé is.
Új, tízmillió eurós támogatási alapot hoz létre az osztrák főváros, hogy segíteni tudja a kisvállalkozások energiahatékonyságot javító projektjeit. Szinte mindennel lehet pályázni.
A munkavállalók több mint 80 százalékának elvárás a munkáltató felé, hogy biztosítsa az otthoni munkavégzés lehetőségét, a legtöbben pedig az eszköz- és a rezsitámogatást tartanák ideálisnak a foglalkoztató részéről a jelenlegi helyzetben.
Az alkalmazásban állók száma Erdélyben 2022 júniusában 2044 ezer főt tett ki, mely az előző év azonos időszakához képest 2,2 százalékos, 43,7 ezer főnyi növekedést jelent.
Az egyre emelkedő energiaárak miatt az osztrák főváros színházainak is jelentősen csökkenteniük kell az energiafelhasználásukat, ha talpon akarnak maradni. A Stadthalle például a nézők által leadott hőt használná fűtésre.
A háztartások döntő többsége szerint a rezsicsökkentés szabályainak megváltozása érinteni fogja saját anyagi helyzetüket. Főleg a családi házak és a 100 négyzetméter feletti ingatlanokban élők, a kisvárosi és községi lakosok, valamint a gyereket nevelő családok tartanak ettől.
A gyorsuló infláció alapvetően átírja a korábbi években megszokott családi költségvetéseket, és a megtakarítási magatartásra is hatással van mindenkinél, ezen belül a fiataloknál is.
A pandémia, a klímaváltozás és az élelmiszerárak emelkedése miatt egyre népszerűbb az önellátás Bécsben. Az osztrák főváros lakóinak 30-35 százaléka termeszt valamilyen zöldséget vagy fűszernövényt az erkélyén. A haladó kerttulajdonosok pedig kaszára cserélik a fűnyírót.
Az infláció és az elszabaduló energiaárak Bécs lakosságát sem kerülik el. Ezért Michael Ludwig, Bécs polgármestere "Bécs Energiabónusz '22" néven újabb segélycsomagot jelentett be. Az összesen 650 ezer háztartást és ezzel több mint egy millió lakost érintő könnyítés nemcsak a rászorulókat segíti ki, hanem a középosztály növekvő anyagi terheit is kompenzálja.
Jelentősen visszaesett a pandémia miatt az elmúlt években a horvátországi utazások száma, az idén egyelőre kérdés, hogy mennyit sikerült ledolgozni a hátrányból.
Három hónapos javulás után jelentősen, egy évvel ezelőtti értékére zuhant 2022 márciusában a GKI fogyasztói bizalmi indexe. A februárhoz képest bekövetkezett 11 pontos, esés nyilvánvalóan az orosz-ukrán háború következménye.
Teljes felfordulást okozott az orosz-ukrán krízis a pénzügyi piacokon, egyben bizonytalanná tette a világgazdaság talpra állására vonatkozó kilátásokat.
Az életminőség egyik fontos szegmense a vásárlóerő. Minél több árut és szolgáltatást tud megvásárolni a lakosság, annál több kiskereskedelmi egység, étterem, szórakozóhely lesz helyben, és egyre több kulturális, egészségügyi, oktatási és egyéb szolgáltatót tud fenntartani egy-egy település.