Jelentős összeggel támogatja a kisvállalkozások energiahatékonyságát Bécs

Jelentős összeggel támogatja a kisvállalkozások energiahatékonyságát Bécs

Új, tízmillió eurós támogatási alapot hoz létre az osztrák főváros, hogy segíteni tudja a kisvállalkozások energiahatékonyságot javító projektjeit. Szinte mindennel lehet pályázni.

A magyar kkv-szektorhoz hasonlóan a bécsi kisvállalkozásoknak számára is jelentős terhet jelent az infláció és az elszálló energiaárak. Emiatt az osztrák főváros most új támogatási alapot hozott létre, hogy ily módon segítse őket a fenntartható, energiahatékony termelési folyamatokra való átállásban.

A kisvállalkozások energiahatékonyságát javító támogatási alap keretösszege tízmillió euró, egy pályázó maximum 20 ezer euró támogatást kaphat, ami nem lehet több a teljes beruházás 60 százalékánál. A 2023. február elsején induló támogatásra olyan bécsi kisvállalkozások pályázhatnak, amelyek legfeljebb 50 főt foglalkoztatnak.

Mivel a kisvállalkozások tevékenységi köre is rendkívül sokrétű, így nagyon sokféle projekttel lehet pályázni. A termelési folyamatok vagy a logisztika energiahatékony átalakítását éppúgy részfinanszírozzák, mint a szigetelés javítását vagy a fűtési rendszer korszerűsítését, de még az energiahatékonyabb hűtő- vagy fagyasztószekrények beszerzésére is kérhető támogatás.

A pályázatot a Bécsi Gazdasági Ügynökség bonyolítja le; sajátossága, hogy először pályázni kell, a megvalósítással pedig érdemes megvárni az elbírálást.

A bécsi kisvállalkozások megerősödve kerültek ki a pandémia miatt kialakult helyzetből, most azonban óriási kihívást jelentenek számukra az áremelkedések, de főként az energiaárak jelentős emelkedése. Ezért a 10 millió eurós energiahatékonyságot javító támogatással tovább segítjük a kisvállalkozásokat a versenyképességük javításában és a fenntartható jövőbe való beruházásaikban – nyilatkozta ki Peter Hanke gazdasági ügyekért felelős városi tanácsnok az új támogatási alap bevezetése alkalmából. 

A Budapesti Közlekedési Központ igyekszik mindent megtenni annak érdekében, hogy kiszolgálja az utasok igényeit és megfelelő számú Mol Bubi kerékpárt biztosítson az egyes gyűjtőállomásokon. Azonban ehhez arra is szükség van, hogy a közlekedők mindig csak a kijelölt gyűjtőállomásokon rakják le a kerékpárokat. A szétszórva hagyott biciklik hiányoznak a rendszerből, ami felhasználói, üzemeltetési és városképi szempontból is gondot okoz. A BKK bevezette korábban az 5000 forint elszállítási díjról szóló intézkedést, most pedig nyereményjátékot hirdetett meg, hogy minden bicikli a helyére kerüljö...

A horvátországi Peljesac híd mintájára mintájára Montenegró is fejlesztené közlekedési infrastruktúráját. A Kotori-öböl fölé épített híd 60 kilométerrel rövidítené le az utat, és jobb összeköttetést biztosítana Montenegró és Horvátország között.