A közösségi autózás már 1992 óra része Bécs mindennapjainak. Az igények akkorák, hogy a Free2move vállalat az év végére 1100 járműre bővíti flottáját az osztrák fővárosban.

Történetének eddigi legnagyobb csatornaépítési projektjébe kezdett a bécsi csatornázási művek, a Wien Kanal. A Wienfluss alatt futó csatornát kilenc kilométerrel hosszabbítják meg, hogy villámárvizek esetén is környezetbarát módon tudják elvezetni a hirtelen lezúduló csapadékot.

Összesen mintegy hatvan busz és teherautó feltöltéséhez elegendő üzemanyagot termel naponta az osztrák főváros első zöldhidrogén-üzeme. A hidrogén előállításához kizárólag megújuló energiát használó üzem április elején kezdte meg működését Bécs Simmering városrészében.

Várhatón év végére készül el az osztrák főváros egyik legfontosabb kerékpáros útvonala, a holland mintára újjáépítendő út még ausztriai léptékben is minőségi ugrást jelent majd. A bécsi főpályaudvart a belvárossal összekötő kerékpárutat, az Argentinierstraßét évente több mint egymillióan használják.

November óta működik az osztrák fővárosban Ausztria egyik legmodernebb rehabilitációs központja. A centrumban a világ húsz legjobb robotizált terápiás eszköze segíti az agyvérzésen átesettek, sclerosis multiplexes betegek és traumás gerincsérültek mozgásszervi rehabilitációját, jelentősen növelve a fizioterápia hatékonyságát.

A bécsi energiaszolgáltató, a Wien Energie 2023-ban több mint nyolcvanmillió eurót fordított a bécsi távhő dekarbonizálására és a hálózat bővítésére. Ennek eredménye tízezer új ügyfél, 12,5 kilométernyi új vezeték, valamint Európa legnagyobb hőszivattyúja.

Felderítő drónok éles tesztelését kezdte el a Bécsi Tűzoltóság, hogy segítségükkel a bevetések során pontosabb képet kapjanak a kialakult vészhelyzetről, veszélyes anyagok vagy beomló épületek esetén pedig senkinek az életét ne kelljen kockára tenniük.