Az üzleti folyamatokhoz kapcsolódó core rendszerek átszövik a cégek üzleti működésének jelentős részét, valamint támogatják a vállalat tranzakcionális tevékenységei. Cseréjükre, bár ritkán kerül sor, gyakran több szempontból is szükséges lehet.
Hazánkban jó néhány ösztönző érhető a K+F tevékenységet végző vállalatok számára adókedvezmények, hazai és európai uniós támogatások, juttatások formájában.
Az elmúlt években a közép-kelet-európai bankpiac számos kihívással szembesült, ideértve a koronavírus-járványt, az orosz-ukrán háborút, valamint a jelenlegi magas inflációs környezetet.
A metaverzum és a kiterjesztett virtuális valóság mögött álló technológiák nemcsak felkapottabbak, de egyre megfizethetőbbek is lettek. A pandémia miatt felerősödött az a vélekedés, hogy a digitális világok az emberi kapcsolatok életképes helyszínei lehetnek.
A Buy Now Pay Later (BNPL) pénzügyi megoldás az Egyesült Államokból indulva kezdte meg hódító útját. Jelenleg több mint 30 országban van jelen, és más emberek milliói vásárolnak online és próbálnak ki termékeket anélkül, hogy fizetniük kellene értük.
A koronavírus-járvány megjelenése óta jelentősen átalakult a technológiához való viszonyunk. Ráadásul a vállalatok is keresik a folyamatok egyszerűsítésének és hatékonyságuk növelésének lehetőségét.
A jelenlegi változékony és volatilis gazdasági környezetben a cégek számára nagy kihívást jelent, hogy miként tarthatják meg versenyelőnyüket, és hogyan juttathatják szolgáltatásaikat ugyanolyan gyorsan a piacra, mint korábban.
Év eleje óta újabb adókedvezmény érhető el a 30 év alatti kismamák, fiatal anyák részére. Ráadásul a kedvezmény nem csupán visszatérítésként, hanem már a jövedelem megszerzésének hónapjában is igénybe vehető.
A kiskereskedelem résztvevői számára is számos izgalmas üzleti lehetőséget rejthet a metaverzum. A technológia és a hozzá tartozó infrastruktúra is folyamatosan fejlődik.
Habár az elmúlt időszakban a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos hírek a háttérbe szorultak, az aktuális gazdasági előrejelzések további fejtörést okozhatnak a munkáltatóknak és a munkavállalóknak egyaránt.
A mesterséges intelligenciával vezérelt döntéshozatal jelentősége napjainkra megkérdőjelezhetetlenné vált, ám sokszor felmerül a kérdés, hogy miként lehet a leghatékonyabban kiaknázni a benne rejlő lehetőségeket.
December 23-án jelent meg, és másnap hatályba is lépett kormányrendelet kiterjesztette a nyári különadó-szabályozást többek között a gyógyszergyártók számára is.
A magasabb fizetés mellett több egyéb előnyt is hordoz magával a megemelt minimálbér. Többek között nagyobb értékű céges ajándékot lehet adni az év végi partikon, és jobb helyet választhatnak maguknak a sportrajongók a lelátókon.
A streaming, az 5G, az okoseszközök és a metaverzum rendszeresen felbukkannak mindennapi életünk során. A digitális szolgáltatások iránt stabil a hazai kereslet, és ez minden bizonnyal így is marad.
A globális gazdasági helyzet és a jelenlegi infláció az ünnepi készülődésre is rányomja a bélyegét. Ugyanakkor a fogyasztók igyekeznek megtalálni a módját annak, hogy megbirkózzanak az inflációval és megteremtsék az karácsonyi hangulatot.
Új életszakaszba lépett az internet-hozzáférési szolgáltatások piaca Magyarországon. Jelenleg már nem a sebesség a meghatározó tényező egy ajánlatnál, hanem a megbízhatóság.
Márciusba mindhárom magyar szolgáltató lakossági kínálatában elérhetővé vált a virtuális SIM kártya. Az eSIM előnyei között a kiemelik a kisebb környezetterhelést, a kényelmesebb mobilhasználatot és a kisebb eszközök számára is biztosítható mobilinternetet.