Immár hetedszer készítette el a Szolgáltató Szervezetek Kockázatkezeléséről szóló felmérését a Deloitte. A szakértők szerint a terület komoly átalakuláson megy keresztül, mivel a koronavírus-járvány és a jelenleg is zajló háború rávilágított a beszállítói láncok gyengeségeire.

A környezettudatos működés a gazdasági élet szereplői számára is egyre fontosabb szempont. A nagy multinacionális cégek körében egyre népszerűbb az ESG szempontok szerint való működés, mikor a cégek a profitmaximalizáláson túlnyúló szempontokat is figyelembe vesznek működésük során.

Az ESG gyökerestül átformálja az üzleti világot: egyre több vállalat felé elvárás, hogy jelentsen a fenntarthatósági tevékenységéről, illetve a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási teljesítményéről. Az ESG értékelést végző szolgáltatók száma folyamatosan nő, miközben sokféleségük miatt szinte lehetetlen összevetni a jelentéseiket.

Pandémia, munkaerőhiány, inflációs csúcsok és árfolyamhatások, energia és alapanyag drágulás, kibertámadások, háború és geopolitikai kockázatok. Az a szervezet, amelyik nem számol a kockázatokkal, komoly problémákkal találhatja szemben magát.

Ösztönzésre és támogatásra szorulnak a piac szereplői ahhoz, hogy fenntartható beruházásokba áramoltassák a tőkét. A célirányos mozgósítás nélkül ugyanis veszélybe kerülhetnek az EU 2030-ra kitűzött kibocsátáscsökkentési céljai.

A Deloitte Magyarország 21. alkalommal hirdette meg a Zöld Béka Díjat, amely a nem pénzügyi jelentések készítése terén kiemelkedő teljesítményt nyújtó vállalatok elismerésére szolgál.

A Budapest Airport Zrt. megkötötte az első ESG-alapú, azaz környezeti, társadalmi és vállalatirányítási szempontból egyaránt felelős finanszírozási megállapodását, amely nem csupán a régióban, de Európában is egyedülálló a repülőterek között.