A TikTok és az Instagram korában nem érdemes behúzódnia egyetlen cégvezetőnek sem a négy fal közé. A nemzetközi trendekkel egyetemben idehaza is egyre több vállalat vezetője, tisztségviselője dönt úgy, hogy egy képzésen tanulja meg a közönség előtti szereplés mesterfogásait.
Egy magyar KKV sikeresen teljesítette az „A modern könyvelés támogatása mesterséges intelligencia alapú alkalmazásokkal” elnevezésű projektet, melynek során célkitűzésük egy tanuló algoritmust használó, könyvelést támogató rendszer – web-alapú alkalmazás – kifejlesztése volt.
Immár az MVM Csoport látja el a teljes hazai földgáz- és villamosenergia-szolgáltatásban érintett, főként lakossági ügyfélkört. Az MVM február végén kötött megállapodást az E.ON Áramszolgáltató Kft. megvásárlásáról.
A megkérdezettek 40 százaléka legalább egyszer vezetett is már carsharing autót – derül ki a Share Now autómegosztó és az Inspira Research közös kutatásából.
2021 rendk��vül erős év volt cégalapítás szempontjából, az idei év eleje viszont lassan indult. A márciusi adatok azonban már újra a tavalyi évre hasonlítanak, egy hónap alatt 2900 feletti cégalapítás került közzétételre.
Megkezdte magyarországi tevékenységét a világ egyik vezető felhőalapú üzleti platformja, a Unifiedpost Group. A világszerte több mint 1 millió KKV és 2500 nagyvállalat adminisztratív és pénzügyi hátterét biztosító cég egy hazai e-számla szolgáltatóval egyesülve lép be a magyar piacra.
Alig öt hónappal ezelőtt jelent meg a piacon az első Wolt Market, ahonnan gyorsan intézhetjük az online bevásárlást. A szolgáltatás máris olyan dinamikus növekedésnek indult, hogy már a hatodik egység nyílik meg hamarosan Budapesten.
A FlixBus nemzetközi távolsági buszszolgáltató növeli kínálatát. A koronavírus világjárvány kapcsán bevezetett korlátozások európai szintű lazításával párhuzamosan, a húsvét és a főszezon közeledtével számos útvonalon nő a járatsűrűség, így Magyarországról is több utazási lehetőség érhető el.
Bár az 5G kapja a nyilvánosság oroszlánrészét, a Wi-Fi 6 készülékek csendben nagy fölénnyel előzik meg az 5G eszközöket, és a trend a következő néhány évre is jellemző lesz.
Összesen már több mint 4 millióan menekültek el Ukrajnából a háború elől, közülük Magyarországra eddig közel 400 ezren érkeztek a kormány által közölt adatok szerint. Az eddigi tapasztalatok alapján a hazánkba érkezők többsége átmeneti jelleggel marad az országban és jellemzően további célállomásokra utazik tovább, azonban vannak, akik közép- vagy még hosszabb távra terveznek, és akár Magyarországon kezdnének új életet.
Egy évtized alatt 60 százalékkal csökkent az adóparadicsomokhoz kimutathatóan köthető hazánkban bejegyzett társas vállalkozások száma, de ennek ellenére folyamatosan jönnek létre napjainkban is az offshore érdekeltségű cégek.
A koronavírus-járvány miatt számos vállalatnál hibrid munkavégzést vezettek be elővigyázatosságból, de ez nem jelenti azt, hogy az irodákra kevésbé tartanának igényt.
Húsvét után eltűnik az Auchan hazai áruházaiból a zöldség-gyümölcs, illetve a pékáru leméréséhez és hazaszállításához használt műanyagzacskó, az úgynevezett rollbag. Április 19-től a már eddig is kínált környezetbarát csomagolóeszközökben vihetjük haza az árut.
Szeptemberben tizedjére is megtelik versenyzőkkel a repülőtéri futópálya. Az évforduló alkalmából a Budapest Airport még különlegesebbé teszi a Runway Run jótékonysági futóversenyt.
Az építőipar rendhagyó viselkedése 2022-ben sem áll le, februárban is 65 százalékkal több cég jött létre az ágazatban, mint amennyi megszűnt. A 64 ezret közelíti a szektorban a működő társas vállalkozások száma.
Az osztrák főváros 2014-ben indította el nemzetközi startupoknak szóló csomagját, a Vienna Startup Package-et. Azóta 104 országból mintegy 1400 vállalkozás jelentkezett a programba. Magyarországról eddig 53 cég pályázott, amivel az első tíz ország között van.
Pandémia, munkaerőhiány, inflációs csúcsok és árfolyamhatások, energia és alapanyag drágulás, kibertámadások, háború és geopolitikai kockázatok. Az a szervezet, amelyik nem számol a kockázatokkal, komoly problémákkal találhatja szemben magát.
Februárban 2606 cégalapítás került közzétételre Magyarországon, ami ugyan meghaladja a januári értéket, de csaknem 8 százalékkal még mindig elmarad a 2021-es havi átlagtól.