A február 24-én kitört orosz-ukrán háború hatására sok ukrajnai lakos elhagyni kényszerült otthonát. Közel 5 millión regisztráltak menekültként valamelyik szomszédos országban.
A több mint fél éve tartó háború kezdete óta számos európai ország igyekszik humanitárius segítséget nyújtani a háború áldozatainak. Természetesen nem marad ki a sorból Szlovákia sem.
Különleges érettségik kezdődtek 2022. július 22-én az osztrák fővárosban. A háborús helyzet ellenére ugyanis az érettségi előtt álló ukrán menekült fiatalok is letehetik a vizsgáikat.
Évente mintegy 10000 tonna hulladék érkezik Ukrajnából és Romániából a Tiszán, amelynek fő oka a megfelelő hulladékkezelési rendszerek hiánya a felvízi országokban.
Az orosz-ukrán háború kitörése óta egyre gyakrabban felmerült az EU-s tagjelölti státusz megadása a két kelet-európai országnak. Ez a lépés azonban egyáltalán nem jelenti azt, hogy a csatlakozás gyors és gördülékeny lesz.
Mi köze van egy ukrajnai falucska tradícióinak a napjainkban meghatározó NFT-lázhoz? Alapesetben nem sok. A Magyar Néprajzi Múzeum új kezdeményezése azonban tető alá hozta a kettőt.
Már el is kezdődött a tanítás a Bécsi Ukrán Oktatási Központban, amelyet azért hoztak létre, hogy az Ukrajnából elmenekülni kénytelen fiatalok megszakítás nélkül fel tudjanak készülni a májusi érettségijükre.
A Wizz Air bejelentette, hogy az ukrán menekültek számára továbbra is jelentős számú szabad hely érhető el az Ukrajnával szomszédos országokból induló összes európai járatára.
A MÁV-hoz hasonlóan immár a BKK járatain is díjmentesen utazhatnak azok az ukrán állampolgárok, akiknek a háború miatt kellett elhagyniuk otthonaikat és rendelkeznek valamilyen hivatalos ukrán okmánnyal.
Csütörtökön hajnalban Oroszország teljes körű támadást indított el Ukrajna ellen. A szakadár területek mellett több nagyvárosban, és Kijev környékén is fegyveres harcok zajlottak.