Egy darabka Eiffel-tornyot is hazavihetnek medáljuk részeként azok a sportolók, akik dobogós helyen végeznek a nyári ötkarikás játékokon. A párizsi olimpia és paralimpia érmeiért érdemes lesz küzdeni.

A február 20-i záróünnepséggel befejeződött minden idők magyar szempontból legeredményesebb téli olimpiája. Pekingben egy arany- és két bronzérmet szereztünk az ötkarikás játékokon

A londoni és a Rio de Janeiro-i ötkarikás játékok után Tokióban is a trónra ülhetett a női kajak négyesünk. A 500 méteres távon a magyar egység ezúttal a Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra összeállításban diadalmaskodott.

Tótka Sándor szenzációs versenyzéssel győzött a kajak egyesek 200 méteres versenyében a tokiói olimpián, ezzel a küldöttség ötödik aranyérmét szerezte meg. A finálé másik magyar versenyzője, Csizmadia Kolos negyedik helyen végzett.