Érdekes kísérlet zajlott két szemeszteren keresztül a Budapesti Corvinus Egyetemen. Azt vizsgálták, hogyan alakulnak át a hallgatók tanulási és vizsgázási szokásai, ha szabadon használhatják a mesterséges intelligenciát. A tapasztalatok még az egyetem oktatóit is meglepték.
Egy friss kutatás szerint a népegészségügyi termékadó eleinte ugyan visszafogta az egészségtelen termékek fogyasztását, hosszú távon azonban nem segített a lakosság egészségtudatosabbá válásában.
A túrázás ingyenes kikapcsolódás, de vannak költségei. A Pilisi bioszféra-rezervátumban egy félnapos túrázás 2900 forintot, egy egész napos kirándulás pedig 5000 forintot ér meg átlagosan egy természetjárónak egy friss kutatás szerint.
Személyre szabottan és automatizált módon ad segítséget befektetési döntésekhez a Budapesti Corvinus Egyetem kutatói által kidolgozott, gépi tanulást alkalmazó modell.
Nagyon jelentősre értékelte a Budapesti Corvinus Egyetem által a helyi gazdaságra gyakorolt pénzügyi hatást az üzleti oktatás vezető nemzetközi hálózata.
Tanulmánykötetben foglalta össze a Budapesti Corvinus Egyetem a hazai KKV-k innovációs képességének növeléséhez szükséges tudnivalókat. Az egyetem szerkesztésében közel húsz szakértő értékelte a szektor helyzetét, azonosítva a kihívásokat és fejlődési lehetőségeket.
Frissült, bővült a Covid-nyelvi kor- és kórdokumentum a Corvinuson: maszkne, Szputnyik, víruszsaru, rasztazenekar, győrfipálik, vakcing, elolt – a többi között ezek a szavak szerepelnek a Karanténszótár 2. kiadásában.
Nemcsak külső menedzser alkalmazásával válhat eredményesebbé egy családi cég, hanem a közreműködő családtagok és a meglévő munkatársak képzésével, üzleti folyamatainak modernizálásával, a vállalati kultúra átalakításával, valamint a család és a vállalkozás közötti kapcsolat rendezésével is.
Három hazai egyetem együttműködésében készült tanulmány szerint az európai gabonatermés jelenleg Északkelet-Európában nő a legdinamikusabban. Az északi térség gabonaféléi ugyanis viszonylag kevéssé érzékenyek az éghajlatváltozásra, a keleti régió korábban viszonylag elmaradt gazdaságai pedig gyorsan tudnak növekedni.
Az előkelő 64. helyre rangsorolták a Semmelweis Egyetemet a londoni központú, tekintélyes Times Higher Education (THE) közel ötven fejlődő ország felsőoktatási intézményeit összevető nemzetközi rangsorban. A Pécsi Tudományegyetem a 155. helyezésével – csakúgy, mint a korábbi évek azonos tematikájú rangsorában – a legjobb magyar vidéki egyetem lett.