A Startup Campus és a Budapest Central European Accelerator négy magyar innovatív vállalkozásnak is megjelenési lehetőséget biztosított Grazban az egyik legnagyobb technológiai és networking eseményén, a Fifteen Seconds Fesztiválon.
Az ipari és a szolgáltató szektor élen jár az innovációban. A magyar vállalatok leginkább digitális innovációkra költenek, bár kissé visszafogták ilyen irányú kiadásaikat.
Évről évre egyre több hazai társas vállalkozás lépi át az egy milliárd forintos éves árbevételi határt, de közülük is kiemelkednek a családi vállalkozások. Mára már minden ötödik „milliárdos” vállalkozás tagjai vagy ügyvezetői között családi kapcsolat azonosítható.
A Syrius-Tech Kft. 11 éve működő nehézipari hegesztés- és vágástechnikai, gépgyártó és kereskedelmi vállalkozás. Márkája, a Syrius meghatározó szerepet tölt be a magyar gépgyártásban, és rövidesen Európában is hódító útjára indul.
Milyen HR szoftver megoldások érhetők el jelenleg a magyar piacon? Milyen mértékben szabhatók testre a hazai vállalatok igényei szerint? Hogyan ajánlott egy új szoftvert bevezetni, és mik a legnagyobb nehézségek, amelyekkel az implementáló cégek szembesülhetnek?
A nyári élmények közben sem kell nélkülöznünk a hétköznapokban már bevált kényelmi szolgáltatásokat: a Wolt immár a Balatonnál és a Budapest Parkban is segít abban, hogy elkerüljük a sorban állást.
Tovább bővül a Magyar Termék védjegyekkel ellátott készítmények száma a Tesco kínálatában: a hazai eredet és az ellenőrzött minőség hangsúlyozása érdekében az üzletl��nc mostantól a saját márkás árucikkein is használni fogja a Magyar Termék Nonprofit Kft. tanúsító védjegyeit.
A magyar cégek számlázási gyakorlata még többnyire az évtizedekkel ezelőtt kialakított számviteli szabályokon és mindennapos rutinon alapszik, amit ma kiegészít a szkennelés és a PDF számlaképek email-en történő továbbítása.
A globális M&A piac a 2020-as év jelentős visszaesése után 2021-ben új csúcsot döntött mind a tranzakciók összértékét, mind azok számát tekintve. A régióban továbbra is Lengyelország vezet a tranzakciók számában, Magyarország Horvátországot megelőzve a 4. helyen szerepel.
A Wien Energie simmeringi erőművének csapata nemrég egy igazán különleges új kollégával bővült. Ő Energy Dog, a robotkutya – az első olyan típusú robot Európában, amely egy erőmű napi üzemeltetése során teljesít rendszeres szolgálatot.
Az elmúlt években Magyarországon egyre több vállalat döntött úgy, hogy eljött az ideje egy ERP bevezetésének, mely sok területen megkönnyítheti a cégvezetők életét. Viszont még így is kevesen használnak ilyen rendszert a hazai piacon, sokan azt gondolják, hogy túl kicsik hozzá.
A világ minden tájáról mintegy tízezer résztvevőt várnak a bécsi ViennaUP’22 startup fesztiválra, amely 2022. május 27-én veszi kezdetét. A fesztivált tavaly rendezték meg először a Bécsi Gazdasági Ügynökség kezdeményezésére, és már a regisztráció első órájában óriási érdeklődés övezte.
Két év fejlesztés és prototípuskészítés után a Puli Space Technologies idén májusban elnyerte a „Drágám, összepréseltem a NASA hasznos terhét – a folytatás” verseny második helyezését.
Habár 2021-ben az utasforgalom 20 százalékkal, a légiáru mennyiség pedig 36 százalékkal emelkedett 2020-hoz képest, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret üzemeltető vállalat a koronavírus-járvány második évét is komoly veszteséggel zárta.
Nagy Zoltán, a Continental budapesti munkatársa két fontos célt tűzött ki a zászlajára: az egészséges életvitel és a környezettudatos életmód fontosságára kívánta felhívni a figyelmet 150 órányi kerékpározással, mely során több mint 1000 km-es távot teljesített.
A Wizz Air egy máltai leányvállalat üzemben tartási és működési engedélyére nyújtott be kérelmet, miután az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség és a Máltai Polgári Légi Közlekedési Hivatal közösen aláírta az erről szóló dokumentumot.
A Wizz Air bejelentette, hogy a Choose Love, a The Shapiro Foundation, a The Steve Morgan Foundation és az USPUK nonprofit alapítvánnyal együttműködve 10000 ingyen repülőjegyet ajánlanak fel az Ukrajnából menekülők számára.
Fokozatosan hódítja meg az agglomerációt a különlegesség kategóriától eltávolodva mostanra óriási utat bejárt carsharing, amely a fővárosi mindennapok részévé vált