Zöld témák

A Magyar Urbanisztikai Társaság Győr-Moson-Sopron megyei területi csoport és a Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont Regionális Kutatások Intézete Nyugat-magyarországi Osztály által szervezett Smart City rendezvénysorozat tizenhatodik előadója Koronika Tamás a Győri Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. (GYHG) cégvezetője volt, aki előadásában Győr és agglomerációjának hulladékgazdálkodási helyzetét mutatta be.

A hazánkban őshonos vidra nyerte el a 2020-as évben a hetedik éve kiosztott Év Emlőse díjat. Ebben az évben esett először a választás egy vízhez kötött életmódú ragadozóra, ami egyúttal a vizes élőhelyek védelmének fontosságára is ráirányítja a figyelmet. A nagyközönség a SEFAG Zrt. Lábodi Erdészete közelében lévő Petesmalmi Vidraparkban találkozhat a legkönnyebben az állatokkal.

A három nyelven elérhető virtuális tananyagok célja, hogy a természet iránt érdeklődők közelebb kerüljenek az erdei élővilághoz és a természeti értékeinkhez. A témákhoz továbbá kvízkérdések és klasszikus játékok is párosulnak.

2019. október 17-én Győrben, a Széchenyi István Egyetem Multifunkcionális Kollégiumi Épületében került megrendezésre a Szakkollégiumi Kautz Konferencia. A helyi Kautz Gyula Közgazdász Szakkollégium immáron huszonkettedik ilyen jellegű konferenciáján a körforgásos gazdaság és a megújító ipar volt a központi téma.

Július elsejével kezdetét vette a Műanyagmentes Július kezdeményezés. A mozgalom 2011-ben Ausztráliában indult el először, azóta minden évben meghirdetésre kerül, és egyre inkább globálissá válik, az előző évben már közel 170 országból voltak résztvevők. Az idei évben a GazMag szerkesztősége is csatlakozik a kezdeményezéshez. A tervek szerint a szerkesztőség munkájához kapcsolódó tevékenységek során szeretnénk nullára redukálni a műanyahasználatunkat, és a szerkesztőség tagjai, valamint olvasóinkat is arra biztatjuk, hogy a hétköznapok során is igyekezzenek csökkenteni a fölösleges műanyag-...

Csapadékos, de meleg időjárás vár ránk a következő egy-két hétben magas páratartalommal, ami tökéletes körülményeket teremt a gombák számára. A profik mellett amatőrök tömege is elindul ilyenkor az erdők ízletes kincseit gyűjteni. Ezért megosztunk néhány hasznos tanácsot, hiszen a gomba nem játék.

A havas téli hetek beköszöntével elérkezik a madáretetés szezonja. Különösen a kis testű énekesmadaraknak életmentő is lehet az emberektől kapott táplálék. Fontos, hogy aki etetésre adja a fejét, az felelősséggel, egész télen keresztül folytassa is. Több száz madárfaj él Magyarországon, s ezeknek csak egy kisebb része kerekedik fel ősszel és költözik melegebb, táplálékban gazdagabb tájakra. A többiek nálunk igyekeznek átvészelni a telet. Sőt, vannak olyan fajok is, amelyek még északabbról költöznek hozzánk telelni. Ilyen például a fenyőpinty, a csonttollú vagy az élénk narancssárga tollazat...

A DDC Zöld Megoldás-pályázat keretein belül idén 7 új projekt készült el 6 különböző településen. A pályázók a Váci és a Beremendi Cementgyár vonzáskörzetéből kerültek ki, kiegészülve a Pécs környéki szervezetekkel. A program célja továbbra is a közösségi terek hasznosítása, környezetbarát felhasználásuk elősegítése, amelyre idén összesen 7,5 millió forintot fordított a Duna-Dráva Cement Kft.   ”Zöld” nevelés a legkisebbeknek A Váci Cházár András Alapítvány óvodája által megpályázott természetbarát környezet kialakításának célja a speciális nevelési igényű gyermekek fejlesztése, valamint a...

Az MTA-RTKT és az MKT GYISZ meghívja Önt a 2013. február 21-én, Győrben megrendezendő ESPAN – Pannon Energia Stratégia (L00040) záró-konferenciájára, melynek címe „Energia jövőképek a Nyugat-Pannon Régióban – Stratégiák és Lehetőségek”. Bővebb információ a http://gazmag.hu/espan/ oldalon található.

Ünnepi díszbe öltözött a GazMag weboldala és a Föld napja alkalmából.

A Föld Napja alkalmából szervez egész délutános programot a Magyar Közgazdasági Társaság Győri Ifjúsági Szervezete (MKT GYISZ). A rendezvényre április 22-én, az MKT Szakkönyvtárban kerül sor. Bővebb információk az alábbi linket találhatók:

Kiszámításra kerül Komárom ökológiai lábnyoma. Amennyiben szeretne hozzájárulni a kutatás sikeréhez, kérjük, töltse ki az alábbi kérdőívet: Segítségét előre is köszönjük! A komáromi ökológiai lábnyom számítás eredményét a GazMag is közölni fogja.