Okoseszköz

Az idén először csengetett a Budapesti Értéktőzsde ikonikus csengője. Csütörtökön az okosotthon-rendszerek fejlesztésével foglalkozó, a tavalyi évben Európában és Kanadában is terjeszkedő Chameleon Smart Home Nyrt.-t köszöntötte középvállalati platformján, a BÉT Xtenden.

A streaming, az 5G, az okoseszközök és a metaverzum rendszeresen felbukkannak mindennapi életünk során. A digitális szolgáltatások iránt stabil a hazai kereslet, és ez minden bizonnyal így is marad.

Márciusba mindhárom magyar szolgáltató lakossági kínálatában elérhetővé vált a virtuális SIM kártya. Az eSIM előnyei között a kiemelik a kisebb környezetterhelést, a kényelmesebb mobilhasználatot és a kisebb eszközök számára is biztosítható mobilinternetet.

Manapság nem könnyű ígéretes befektetési lehetőségeket találni a globális tőkepiacokon az idei évre jellemző pesszimista hangulatban, azonban a smart home és a smart city olyan hívószavak manapság, amelyekre egyre több befektető figyel fel.

A globalizáció, a távoli munkavégzést és az azonnali kommunikációt támogató technológiák gyors változása fokozott biztonsági kihívást jelent a vállalatoknak. A digitalizáció előretörésével nemcsak a technológia, de a rossz szándékkal tevékenykedő szereplők viselkedése is átalakul.

Egy friss országos kutatás szerint a magyarok temérdek használaton kívüli elektronikai eszközt tárolnak otthon. Régi mobiltelefont a lakosság 63 százaléka tart a fiókjában. Sokan tartaléknak őrzik ezeket, de sokan nem is tudják, mit érdemes velük kezdeni.

Fára mászás a nagyinál, pancsolás a Balatonban, biciklizés a haverokkal a játszótéren – a legtöbb felnőtt ma még így emlékszik vissza a gyermekkori szünidők élményeire, a mai fiatalok számára azonban leginkább a televíziók, a tabletek és a játékkonzolok előtt töltött órák számítanak szórakoztató kikapcsolódásnak.