Digitalizáció

Az újabb generációk mindig új trendeket hoznak, amik előbb-utóbb az élet minden területére begyűrűznek. Az egészségügyben ilyen új trend az úgynevezett figitális betegek megjelenése, akik sokkal bátrabban használják a digitális megoldásokat, de közben ragaszkodnak a fizikai eszközökhöz is.

Hazánkban is kihirdetésre került a DAC7 irányelv implementálását lehetővé tevő jogszabály, ami új adatszolgáltatási kötelezettséget ír elő a digitális platformok számára. Sok piaci szereplőnek meg kell vizsgálnia, hogy pontosan milyen ügyletek vonatkozásában kell adatot szolgáltatnia a jövőben.

Miközben az országok versenyképességét befolyásoló tényezők között ma már kritikus helyen szerepel a gazdaság és társadalom digitális fejlettsége, a 2022. évi DESI (Digital Economy and Society Index) mutató alapján Magyarország mindössze a 22. helyen áll a 27 EU-tagállam között.

Az új üzleti igények megjelenésével könnyen válhatnak elavulttá a korábban használt HR IT rendszerek. A digitális HR működés felé vezető út meghatározása azonban többet igényel az új technológiák felfedezésénél és használatánál.

A digitális transzformáció, a fenntarthatóság felértékelődése, valamint a szervezetek fokozódó igénye a szolgáltató központok üzleti eredményhez való hozzájárulására egyre elavultabbá teszi a hagyományos back office szolgáltatási modelleket

Hagyományteremtő jelleggel került megrendezésre a Digitális Jólét Program, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és a Lechner Tudásközpont által szervezett Civitas Sapiens ’19 – Okos város szakmai konferencia. A szeptember 19-i esemény házigazdája az NKE Ludovika Campusa volt.