Ingyenes jegyek, nagyon olcsó bérletek, utazási kedvezmények. A Facebookon számos poszt hirdeti ezeket, azonban nem szabad bedőlni nekik, adathalász csalásról van szó. A BKK is megszólalt az ügyben.
Február elejétől immár a Központi Statisztikai Hivatal lett a Nemzeti Adatvagyon Ügynökség tulajdonosi jogainak gyakorlója. A változás következtében megszűnnek a két szervezet tevékenységei közötti párhuzamosságok, és gyorsabbá, hatékonyabbá válhat az ügyintézés.
A szervezetek számára létfontosságú funkció a TDM, amely időt takarít meg a tesztadatokkal való munkában, segítségével a szervezetek drasztikusan felgyorsíthatják a piacra jutási időt, csökkenthetik az infrastrukturális költségeket és a hibaarányt.
A felhőalapú IT rendszereknek hála a cégek gyors, megbízható és könnyen elérhető technológiai szolgáltatásokhoz jutnak, amelyek képesek támogatni az üzleti igényeiket és a működésüket.
Az ELKH Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézete a készülő nyomtatott kiadás mellett 2022. december 14-től online elérhető adatbázisban is közzéteszi Széchenyi István levelezéseit.
Az ünnepi időszak előtt a bankkártyás forgalom bővülésével együtt a csalók is aktívabban vetik be magukat a munkába, és prób��lják átverni a kártyahasználókat. A bankok nem győzik hangsúlyozni, hogy senki ne adjon ki idegeneknek érzékeny adatokat vagy a fizetéshez szükséges kódokat, mert átverés lehet a háttérben.
Nem csupán környezettudatosság szempontjából lenne hasznos a fontos iratok digitalizációja, hanem az adatvesztést is megelőzhetnénk vele – a hazai cégek 15 százaléka már pórul járt emiatt.
A globalizáció, a távoli munkavégzést és az azonnali kommunikációt támogató technológiák gyors változása fokozott biztonsági kihívást jelent a vállalatoknak. A digitalizáció előretörésével nemcsak a technológia, de a rossz szándékkal tevékenykedő szereplők viselkedése is átalakul.
A magyar cégek számlázási gyakorlata még többnyire az évtizedekkel ezelőtt kialakított számviteli szabályokon és mindennapos rutinon alapszik, amit ma kiegészít a szkennelés és a PDF számlaképek email-en történő továbbítása.
Adatbiztonság, GDPR, valós idejű adatelérés, rohamléptekben bővülő adatmennyiség: a digitalizáció előrehaladtával egyre meghatározóbb a megfelelő adat- és dokumentumkezelés, amely ráadásul mind összetettebbé és bonyolultabbá válik.
Három adatintegrációs projekt közül legalább egynél azon csúszik (el) az élesbe állás, hogy valamelyik rendszerben a többitől eltérően időzítették a szükséges feladatok elvégzését.
„Az adat az új arany” – ez a kifejezés mostanában kezd valóban értelmet nyerni: az adatelemzésen alapuló döntések során már 70 százalékban használnak fel külső forrásokból származó adatokat világszerte.
A kezdetben adatkezelési igények, üzleti folyamatok költségcsökkentése és hatékonyságnövelés miatt bevezetett felső technológia új evolúciós lépéshez érkezett.
A Mathias Corvinus Collegium legutóbbi panelbeszélgetésén Tóth András, a Gazdasági Versenyhivatal elnökhelyettese, a Versenytanács elnöke az adatmonopóliumok problémáit, illetve az online platformok egyes versenyjogi kérdéseit vitatta meg beszélgetőpartnereivel és a szakkollégistákkal.