Kajak-kenu

A címvédő, de Tokió óta jelentősen megfiatalított női kajak négyes odaért a dobogóra a párizsi olimpián. Kajak-kenuban ez a magyar csapat első érme a francia fővárosban.

A londoni és a Rio de Janeiro-i ötkarikás játékok után Tokióban is a trónra ülhetett a női kajak négyesünk. A 500 méteres távon a magyar egység ezúttal a Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra összeállításban diadalmaskodott.

Tótka Sándor szenzációs versenyzéssel győzött a kajak egyesek 200 méteres versenyében a tokiói olimpián, ezzel a küldöttség ötödik aranyérmét szerezte meg. A finálé másik magyar versenyzője, Csizmadia Kolos negyedik helyen végzett.

K-1 1000 méteren Kopasz Bálint mögött Varga Ádám szerezte meg az ezüstérmet. Női K-2 500 méteren pedig a Kozák Danuta, Bodonyi Dóra kettős szerzett bronzérmet.