Drágult a tömegközlekedés Budapesten: több jegytípus árát is emelte a BKK

Drágult a tömegközlekedés Budapesten: több jegytípus árát is emelte a BKK

A március végi bejelentés óta tudni lehetett, hogy több alkalmi jegytípus ára is emelkedik a fővárosi tömegközlekedésben. A BKK kiemelte, hogy a mostani árváltozás a bérleteket nem érinti, azokat továbbra is annyiért vásárolhatjuk meg, mint korábban.

Ahogy azt a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) március végén már bejelentette, többek között a vonaljegyek, a tízdarabos gyűjtőjegy és az időalapú jegyek ára is emelkedett június elsejétől. Mint ismert, a Fővárosi Közgyűlés március 26-i ülésén döntött arról, hogy júniustól módosítja több BKK termék árát.

Ennek értelmében 2025. június 1-től:

  • a vonaljegy ára 450 forint helyett 500 forint lesz,
  • a járművezetőnél váltott jegy 600 forintról 700 forintra módosul,
  • a 10 darabos gyűjtőjegyért 4000 forint helyett 4500 forintot kell fizetni,
  • a 30 perces jegy 530 forint helyett 600 forintba kerül,
  • a 90 perces jegy ára 750 forintról 850 forintra változik,
  • a Budapest 24 órás jegy 2500 forint helyett 2750 forintért lesz kapható.

A változásban érintett termékek részletes listája a BKK weboldalán olvasható. A közlekedési vállalat felhívta a figyelmet arra, hogy jelenlegi áron, papír alapon váltott vonaljegy típusú jegyek az árváltozás után még egy évig, vagyis 2026. május 31-ig, a mobiljegy formában váltott vonaljegyek, időalapú jegyek a vásárlástól számított 1 évig érvényesíthetők.

A BKK indoklása szerint a jegyárak kiigazítása a város fenntartható működésének része, a forint értékének romlása és a jövőbeni fejlesztések forrásigénye szükségessé tette a módosítást az eseti jelleggel használt termékek esetében. Hozzátették, hogy a jegyárkorrekció mértéke elmarad az inflációtól, így júniustól Budapesten még mindig csak ugyanannyiba fog kerülni egy vonaljegy, mint a kisebb közlekedési hálózattal rendelkező Debrecenben.

Mindeközben a bérletek ára változatlan marad, ezzel is erősítve a közösségi közlekedés és a bérletvásárlás előnyeit, támogatva a rendszeresen közlekedőket. A teljesárú Havi Budapest-bérlet továbbra is 8950 forintba kerül, amivel a főváros teljes közösségi közlekedési hálózatán korlátlanul utazhatnak a társaság ügyfelei. Az agglomerációból Budapestre utazók számára pedig jó választás a Pest vármegyebérlet és az Országbérlet, amelyek Budapest közigazgatási határán belül és Pest vármegyében szinte minden BKK járatra, a környéki és helyközi buszokra, a HÉV-ekre, valamint a meghatározott vonatokra is használhatók.