Erős hetet tudhat maga mögött a BUX

Nagyon jó hetet zárt a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe. A BUX 1,9 százalékos erősödéséből mind a négy vezető részvény emelkedéssel vette ki a részét.

Növekvő forgalom mellett emelkedett a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 74 510,83 ponton zárt pénteken, 1391,24 ponttal, 1,9 százalékkal magasabban, mint egy héttel korábban. A részvénypiac forgalma 63,65 milliárd forint volt az előző héten elért 53,79 milliárd forint után, a vezető részvények erősödtek a héten.

Az Equilor Befektetési Zrt. heti összefoglalójában kiemelte, hogy a héten életbe lépett az új BUX kosár, a BÉT korábbi határozata alapján a BUX indexből kikerült a BIF, illetve figyelmeztetést kapott a PannErgy, de új részvénysorozat nem került be az indexbe.

A vezető részvények között jelezték, hogy céláremelés érkezett az OTP részvényeire. A Raiffeisen Bank 18 700 forintról 21 800 forintra emelte az OTP Bankra vonatkozó 12 havi célárfolyamát, az ajánlás továbbra is vétel. Jelenleg 14 elemző vételre, 3 tartásra, 1 eladásra javasolja az OTP részvényeit, a medián célárfolyam 21 527 forint. Megemelte a Richter célárát az Erste. A korábbi 11 340 forintos célárat 12 695 forintra emelték, az ajánlás változatlanul felhalmozás. Jelenleg nyolc elemző vételre, kettő tartásra ajánlja a Richter részvényeit, a medián célárfolyam 12 250 forint.

Kitértek arra is, hogy fontos megállapodást írt alá a Mol: az azerbajdzsáni földgázkészletek kitermelésére vonatkozó kereskedelmi megállapodások megkötésére került sor a Mol és a vegyesvállalati partnerek között, illetve szándéknyilatkozatot írtak alá további szénhidrogén-kutatásra. A megállapodások lehetővé teszik az azerbajdzsáni Azeri-Chirag-Deepwater Gunashli mezőben a kőolajtermő rétegek alatt és felett talált gázrétegek kitermelését. Emellett Bulgária felé terjeszkedne a Mol, a meglévő pozíciók erősítése mellett új akvizíciós célpontokat is keresnek. Tárgyalások még nincsenek folyamatban, jelenleg piackutatást végeznek.

A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa a várakozásoknak megfelelően lépett kedden, minden megkérdezett elemző erre a 25 bázispontos csökkentésre számított. Az Equilor várakozása szerint az idei évben még egy 25 bázispontos kamatvágás jöhet, így az év végére 6,25 százalék lenne az alapkamat.

A vezető részvények közül:

  • A Mol részvényei 0,98 százalékot erősödtek a héten, a papír 2682 forinton fejezte be a kereskedést pénteken, heti forgalma 6,13 milliárd forint volt.
  • Az OTP árfolyama 2,21 százalékkal emelkedett, pénteken 19 000 forinton zárt a papír, heti összforgalma 40,63 milliárd forintot ért el.
  • A Richter értéke 1,86 százalékot nőtt, a részvény 10 970 forinton zárt pénteken, 9,69 milliárd forintos heti forgalom mellett.
  • A Magyar Telekom árfolyama 2,75 százalékot emelkedve 1048,0 forinton fejezte be a kereskedést pénteken, a héten 2,78 milliárd forintos forgalmat ért el.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 6737,54 ponton zárt pénteken, ami 87,83 ponttal, 1,32 százalékkal magasabb az előző hetinél.

Egyre kevesebben bliccelnek a budapesti tömegközlekedési eszközökön a BKK adatai alapján. Azonban a bliccelők között rendre vannak olyanok, akik (az elévülés téves reményében) halogatják a pótdíj befizetését, emiatt végül hatalmasra duzzadt összeget kénytelenek fizetni.

Az év eddigi legszorosabb cyclocross versenyét hozta a benidormi világkupa női futama. Vas Kata Blanka végig az élmezőnyben küzdött a dobogós helyekért, végül az ötödik helyen ért célba a Fem Van Empel győzelmével zárult versenyen.