Újabb BKK-járatokon szállíthatunk kerékpárt

Újabb BKK-járatokon szállíthatunk kerékpárt

Három vonallal bővül a kerékpárszállítási lehetőség a fővárosban, a 102-es, a 128-as és a 129-es buszokra biciklivel is fel lehet szállni.

A kerékpárt az utazás idejére biztonságosan rögzíteni kell az erre kijelölt helyen. Mivel ez a rész megegyezik a babakocsik és a kerekesszékesek számára fenntartott területtel, ezért a Budapesti Közlekedési Központ azt kéri a kerékpárt szállító ügyfeleitől, hogy legyenek előzékenyek a kisgyermekkel utazó vagy a mozgásukban korlátozott utastársaikkal és szükség szerint adják át nekik a helyet. A járművezető zsúfoltság esetén megtilthatja a kerékpárszállítást, ebben az esetben meg kell várni a következő autóbuszt. A kerékpárszállításra kijelölt járműveket külön piktogram jelzi.

Decemberben az esti időszakban a 128-as és a 129-es vonalakon még egyelőre olyan járművek közlekednek, amelyeken nem lesz lehetőség kerékpárok szállítására.

Az elmúlt időszakban nagyon népszerűvé vált a kerékpározás Budapesten: egyre többen használják mind a MOL Bubi bringákat, mind a saját tulajdonú bicikliket. A Budapesti Közlekedési Központ támogatja a XXI. századi, környezetkímélő közlekedési módokat:, több autóbuszon, a Tatra villamosokon, a D14-es hajójáraton és a HÉV-en is lehet kerékpárt szállítani.

Egy év alatt 17 százalékkal drágult a garázsok átlagára Magyarországon, ezzel elérve a 9 millió forintot. Bérelni sem feltétlenül olcsó, a drágább fedett autóbeállók áráért akár már egy garzont is lehetne bérelni.

A Budapesti Értéktőzsde idén is folytatta a hagyományt, és ismét összegyűjtött ötven magyar sikertörténetet. A sorozatban kilencedik kiadvánnyal immár 450 cégre nőtt a BÉT50-esek klubja.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe ismét felülteljesítő volt a héten. A BUX csütörtöki a történelmi csúcsát is megdöntötte. A vezető részvények felemás eredményeket értek el.