A streaming, az 5G, az okoseszközök és a metaverzum rendszeresen felbukkannak mindennapi életünk során. A digitális szolgáltatások iránt stabil a hazai kereslet, és ez minden bizonnyal így is marad.

A Smart City kifejezés hamar divatossá vált, de mi áll mögötte? Valóban egy adatalapú, jól implementált ökoszisztéma vagy csupán blikkfangos, jól sajtózható marketing megoldás? Ezekre a kérdésekre is kereste a választ a Deloitte Tech Talks legújabb része.

Egy friss országos kutatás szerint a magyarok temérdek használaton kívüli elektronikai eszközt tárolnak otthon. Régi mobiltelefont a lakosság 63 százaléka tart a fiókjában. Sokan tartaléknak őrzik ezeket, de sokan nem is tudják, mit érdemes velük kezdeni.

Egyre jobban terjed a helyhez kötött vezeték nélküli internethozzáférés, főként annak 5G verziója. Sok esetben alternatívát jelent a meglévő megoldásokra, de ki is egészítheti azokat, a szünetmentes internet elérés érdekében.

A felhasználóknak egyelőre nem sürgős átállni az 5G-s technológiára – derül ki a Deloitte felméréséből. Egyfelől elégedettek aktuális szolgáltatójukkal, másfelől egyelőre várat magára az 5G legizgalmasabb aspektusai és az ezek által tökéletesedő alkalmazási lehetőségek széleskörű elterjedése. Ezek közé tartozik az önvezető autó, a távolról elvégezhető műtét, a drónos kiszállítás vagy a virtuális edzés.