A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 0,86 százalékos emelkedéssel 96 520,82 ponton fejezte be a hetet. Az összforgalom 94,73 milliárd forintról 68,88 milliárd forintra csökkent heti összevetésben, a vezető részvények ára csökkent.
A kereskedés vegyesen alakult a hét folyamán, lényeges kibocsátói hírek híján jórészt a nemzetközi hangulat változásai mozgatták az árfolyamokat.
Az Equilor Befektetői Zrt. heti összefoglalójában kiemelte, hogy kétszámjegyű mértékben nőtt az idei első negyedévben a 4iG konszolidált árbevétele és EBITDA-ja. A vállalat árbevétele 10,9 százalékkal 171,5 milliárd forintra nőtt. A konszolidált árbevétel 88,6 százaléka a távközlési, 11 százaléka az informatikai és rendszerintegrációs tevékenységből származott, míg az űr- és védelmi ipari üzletág 0,4 százalékkal járult hozzá a bevételekhez. A nettó árbevétel 88 százalékát a magyarországi, 9 százalékát az albán, 3 százalékát a montenegrói piac adta. A cégcsoport kereskedelmi-távközlési vállalatainak árbevétele 9 százalékkal nőtt, amely a lakossági és vállalati mobilelőfizetések bővülésének köszönhető. A 4iG informatikai-rendszerintegrátor szegmense 38 százalékos növekedést ért el.
Az Magyar Nemzeti Bank a héten intézkedéscsomagot jelentett be a pénzügyi online csalások ellen: július 1-jétől a GIRO Zrt. üzemeltetésében indul el egy központi rendszer, amely mesterséges intelligencia segítségével valós időben, fél másodperc alatt képes lesz kiszűrni a gyanús tranzakciókat, anélkül hogy lassítaná az utalásokat. Az MNB elvárja, hogy a bankok azonnal és teljes körűen hajtsák végre a jegybank által kiadott ajánlásokat, például a személyre szabott tranzakciós limitek alkalmazását és a valós idejű monitoring rendszerek bevezetését. A jegybank célzott ellenőrzéseket indít annak érdekében, hogy felmérje, a pénzintézetek mennyire hatékonyan alkalmazzák a visszaélés-megelőző intézkedéseket. Az MNB kezdeményezi a pénzforgalmi törvény módosítását, hogy a bankok viseljék a kárt azokban az esetekben, amikor nem alkalmaztak megfelelő ügyfél-hitelesítést, vagy amikor az ügyfelet a bank nevében tévesztették meg.
Céláremelés érkezett a Mol részvényeire: a Santander Biuro Maklerskie 3150 forintról 3250 forintra emelte a Mol 12 havi célárfolyamát, az ajánlás változatlanul semleges-rövid távon eladás. A céláremelés még az osztalékszelvény-vágás előtt történt, azzal korrigálva 2975 forint a célárfolyam.
A vezető részvények közül:
- A legnagyobb mértékben a Mol papírjainak értéke csökkent, az árfolyam 7,67 százalékot zuhanva 2840 forinton áll, heti forgalma meghaladta a 17,9 milliárd forintot.
- Az OTP 0,07 százalékkal 26 960 forintra gyengült 31,77 milliárd forintos összforgalom mellett.
- A Richter részvényei 1,45 százalékot vesztettek érékükből, az árfolyam 10 200 forinton áll, részvényeinek heti forgalma 13,19 milliárd forint volt.
- A Magyar Telekom 0,11 százalékos gyengülés után 1766 forintra csökkent, heti forgalma meghaladta a 4,35 milliárd forintot.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 0,02 százalékkal 8703,55 pontra csökkent a múlt heti záráshoz képest.