A tengerentúli részvénypiacokat március 10-én jelentős esések jellemezték, különösen a kereskedelempolitikai döntések és a recessziós kockázatok következtében, ami korrekciós fázisba taszította az S&P 500 indexet. Az európai és ázsiai tőzsdéken a kereskedelmi bizonytalanság és a vámokkal kapcsolatos eszkaláció okozott eséseket, ami legnagyobb mértékben az autóipari részvényeknél mutatkozott meg.
Eközben a Budapesti Értéktőzsde első számú indexe, a BUX alakulásában márciusban több alkalommal is a történelmi csúcsdöntés volt megfigyelhető. A hónap elején még 89 000 pontos szint körül mozgott, végül 88 686,46 ponton zárt, ami 1,77 százalékos növekedést jelent februárhoz képest. A legmagasabb napi záróértéket, 92 720,24 pontot, a március 27-én érte el az index – írta közleményében a Budapesti Értéktőzsde.
A BÉT egyéb indexei közül a kelet-közép-európai CETOP NTR index 1 872,10 ponton, míg a középvállalatokat tömörítő XTEND index 1 461,42 ponton zárt.
A hónap során március 6-án újabb mérföldkőhöz érkezett a BÉTa Piac, amely 23 új ETF bevezetésével tovább szélesítette a hazai befektetők számára elérhető külföldi instrumentumok körét. A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) célja, hogy folyamatosan bővítse a hazai befektetők számára elérhető termékkínálatot, elősegítve a diverzifikált és költséghatékony portfólióépítést.
A kibocsátók között a tavasz első hónapjában is az OTP papírjai iránt volt a legnagyobb a kereslet, 271,4 milliárd forint értékben, amelyet a Richter Gedeon és a Mol követett 59,4 milliárd, továbbá 39,4 milliárd forintos forgalommal. A közepes kapitalizációval rendelkező vállalatok közül az ANY Biztonsági Nyomda és az Rába zárt különösen erős hónapot, előbbi árfolyama 26,9 százalékos, míg az utóbbi 16 százalékos bővülést ért el.
Az azonnali részvénypiac összesen 418,7 milliárd forintos összforgalommal zárta a márciust, amely egy kereskedési napra lebontva 19,94 milliárd forintot jelent.
A befektetési szolgáltatók versenyében ezúttal a Wood & Company előzött, 249,8 milliárd forinttal, míg a Concorde 223,0 milliárd forintos forgalma a második helyre volt elegendő, míg az ERSTE 154,4 milliárd forint értékű forgalmat bonyolított, ezzel a dobogó harmadik fokára állhatott fel.