Heteken belül megnyitja kapuit Budapest legújabb színháza

Heteken belül megnyitja kapuit Budapest legújabb színháza

Az egykori Bástya Mozi épületében hozták létre a főváros legújabb magánszínházát. A Bástya Színház színes repertoárral várja a nézőket.

Február 20-án színháztörténeti szempontból is érdekes eseményre kerül sor, aznap nyitja meg kapuit Budapest legújabb magánszínháza, a Bástya Színház. Az egykori Bástya mozi épületében működő, 90 fős stúdiószínház különleges színházi élményt ígér.

A színház alapításával az volt a cél, hogy az intézmény friss előadásokkal és különböző műfajokkal gazdagítsa Budapest kulturális kínálatát. A programok között helyet kapnak új bemutatók, már sikerrel futó produkciók és különleges vers- és koncertszínházi estek is.

Mozi helyett színház lesz az élületben

Változatosan, többféle műfajban, stílusban szeretnénk jelen lenni a színházi palettán, amiben sokan találnak számukra kedves színészeket és előadásokat. Többeket vonzanak azok a színházi terek, ahol a néző szinte benne ül a játéktérben, és a színészek minden rezdülését látja. Akik kedvelik ezt a fajta stúdiószínházi közeget, szeretni fogják a Bástyát – fejtette ki a színház bemutatkozó sajtótájékoztatóján Ozsgyáni Mihály művészeti vezető.

A magántőkéből, a Fátyol Kiadó segítségével megvalósuló színház függetlensége lehetőséget biztosít arra, hogy a művészeti elképzelések kompromisszumok nélkül bontakozhassanak ki. Behrmann Mariann ügyvezető hisz abban, hogy a Bástya Színház különleges helyet foglalhat el Budapest színházi életében.

A február 20-i nyitó előadás Katy Brand: Minden jót Leo Grande című filmjének színpadi változata lesz, Keresztes Tamás rendezésében, Udvaros Dorottyával és Medveczky Balázzsal a főszerepben. Egy érzékeny és humoros történet önmagunk felfedezéséről és az emberi kapcsolatokról.

Változatos repertoárral indul a Bástya Színház első évada

A Bástya Színház mostantól otthont ad néhány máshol megszületett produkciónak. Többek között a Három és fél nővér című Selmeczi Bea műnek, amelyben Csehov hőseinek sorsát szőtte újra a szerző. A darabban négy kiváló színésznő, Járó Zsuzsa, Herczeg Adrienn, Varga Lili és Tar Judit szerepel Telihay Péter rendezésében. Szintén Telihay Péter állította színpadra Forgách András: A pincér című darabját, amelyet Gubik Ági és Hajnal János játszanak. Farkas Zita, a női lélek bugyrait bejáró monodrámájában, Egy vagyok címmel Bacsa Ildikó, különös tehetségű színésznő látható.

Ryunosuke Akutagawa-Müller Péter: A vihar kapujába című művét a fiatal, tavaly végzett Nyáry Ádám állította színpadra, Kiss Nikolett, Widder Kristóf és Váradi Gergely előadásában láthatja a közönség. Sweet Charity – Auksz Éva koncertszínháza szintén repertoárra kerül, amelyet Őze Áron rendezett. Kökényessy Ági, Nagy Enikő, Bardóczy Attila és Schlanger András egy francia vígjátékot keltenek életre, a Skót mámort.

Bástya Színház Budapest bejárat
A Dohány utca felől lehet bejutni a Bástya Színház épületébe / Fotó: Tóth Marcell / GazMag

A dán szerző, Annagrete Kraul: Két magas nő meg ő című tragikomédiája két negyvenes nő és egy férfi kapcsolatáról, álmairól, magányáról és útkereséséről szól, Bacsa Ildikó, Varga Klári és Baksa Imre alakításában, Botos Éva rendezésében látható. Márciusban kerül műsorra Péterfy Novák Éva-Szentesi Éva-Dobák Lívia: A rózsaszín ruha című darabja, amely nőkről mesél, akik feleségek és szeretők, boldogságuk más boldogtalansága, megcsalatásuk a másik öröme. Sárközi-Nagy Ilona, Sipos Vera és Majzik Edit játsszák az előadást, Sipos Vera rendezésében. Kimondottan fiataloknak szól Sebastian Seidel komédiája, a Hamlet for you. Két állástalan, mozibüfésként dolgozó színész a fejébe veszi, hogy munkaidőn kívül felkészülnek egy Hamlet bemutatóra, amiben minden szerepet ők maguk játszanak. Sikó Koppány humoros, ötletes rendezésében két fiatal művész, Tarlós Ferenc és Oláh Béla szerepel.

Vinnai András: A szerelem zsoldosai című műve egy szkeccs kabaré, rövid, komikus jelenetek sorozata, betétdalokkal dúsítva, amely garantált szórakozást biztosít Marjai Virág és Janklovics Péter előadásában, Herczeg Adrienn rendezésében.

Marsha Norman szívszorító drámájának, a Jóccakát, anyám! bemutatójának különlegessége, hogy az anya-lánya viszonyt feldolgozó darabban az anyát és a lányát, a valódi életben is anya és lánya alakítja, Györgyi Anna és Kiss Anna Gizella, Blaskó Borbála rendező színpadra állításában.

Szintén kiemelt helyet kap a színház repertoárjában a vers, mint műfaj, mégpedig verses estek, irodalmi beszélgetések formájában. Többek között műsorra kerül Sipos Vera rendezésében a Verslábon HAZAfelé című verses est.

A februárban nyíló Bástya Színház mostantól várja mindazokat, akik nyitottak az új élményekre és szeretnének részt venni a budapesti színházi élet legfrissebb kezdeményezésében.

Csökkenő forgalom mellett is tovább javított valaha volt legmagasabb értékén a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe. A vezető részvények a veszteséges OTP kivételével nagyot erősödtek.