Forradalmi megoldásokkal nyitotta meg új éttermét Pécsen a Pizza Hut

Forradalmi megoldásokkal nyitotta meg új éttermét Pécsen a Pizza Hut

Az étteremlánc két évtized elteltével tér vissza Pécsre. Az új egységben megvalósított dine-in koncepció nemcsak hazánkban, hanem világszerte újdonságnak számít a Pizza Hut éttermeinél.

Szeptember 12-én vágták át a szalagot Pécs legnépszerűbb sétálóutcájában, a Pizza Hut első, modern dine-in koncepcióval megnyílt éttermében. A baranyai vármegyeszékhelyen több mint 20 évvel ezelőtt zárt be a népszerű étteremlánc egysége, amely most visszatér a városba.

Az első Pizza Hut étterem 1958-ban nyílt meg az Amerikai Egyesült Államokban Dan és Frank Carney ötlete alapján. A franchise-hálózat jelenleg már több mint 90 országban van jelen.

A Pizza Hut klasszikus, beülős étteremként indult amikor a testvérek kitalálták, de folyamatosan alkalmazkodni kellett a kor igényeihez, ezért született meg korábban a Fast Casual Delivery, vagyis a gyorskiszolgálós szisztéma. Új pécsi franchise-éttermünkben pedig a régi stílust ötvözzük a 21. századi szokásokkal, hagyományos étterem került kialakításra, új digitális kiszolgálási rendszerrel, ami egyedülálló a cég éttermi portfóliójában – nyilatkozta a megnyitón Kozák Miklós, a Pizza Hut magyarországi igazgatója.

Az újítások között kiemelte, hogy a vendégeket egy hostess kíséri az asztalukhoz, onnantól maguk gazdálkodnak az idejükkel, akkor adják le a rendelést, akkor fizetnek, amikor szeretnének, eldönthetik, hogy igénybe veszi-e a felszolgálói szolgáltatást.

A vállalat franchise-menedzsere elárulta azt is, hogy további nagyvárosokban tervezik a modern dine-in koncepcióval működő hálózat bővítését: Eger, Nyíregyháza, Veszprém, Sopron, Székesfehérvár, Szolnok is szerepel a terveik között, több helyen már zajlanak a tárgyalások az új éttermek nyitásáról.

A most bemutatott dine-in koncepció nem csupán Magyarországon, hanem világszinten is újdonságnak számít. A pécsi étterem megnyitása 35 új munkahelyet hozott létre.

Egy év alatt 17 százalékkal drágult a garázsok átlagára Magyarországon, ezzel elérve a 9 millió forintot. Bérelni sem feltétlenül olcsó, a drágább fedett autóbeállók áráért akár már egy garzont is lehetne bérelni.

A Budapesti Értéktőzsde idén is folytatta a hagyományt, és ismét összegyűjtött ötven magyar sikertörténetet. A sorozatban kilencedik kiadvánnyal immár 450 cégre nőtt a BÉT50-esek klubja.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe ismét felülteljesítő volt a héten. A BUX csütörtöki a történelmi csúcsát is megdöntötte. A vezető részvények felemás eredményeket értek el.