Megújult a Közvágóhíd ikonikus Fogadóépülete

Megújult a Közvágóhíd ikonikus Fogadóépülete

A Soroksári úton épülő City Pearl beruházás részeként eredeti formájában építették újjá a Közvágóhíd terület egykori Fogadóépületét. Az ingatlant szigorú műemlékvédelmi előírásoknak megfelelően, korhűen módon állították helyre.

Az egykori Közvágóhíd többhektáros alapterülete nyüzsgő ipari városrész volt, amely azonban a huszadik század végére minden tekintetben funkcióját vesztette, elhagyatott, lepusztult lerakat-raktár területté vált. A sok évtizedes gazdátlanság következtében a telken található épületek jelentős része életveszélyessé, menthetetlenné vált. A most kibontakozó projekt eltökélt célja ugyanakkor, hogy megőrizze, megidézze a terület korábbi jelentőségét az emblematikus részek megtartásával, felújításával. Ennek a szándéknak első megvalósult állomásaként adták át a kivitelezők a romjaiból újjáépített egykori Fogadóépületet, amelyet az értékesítéssel foglalkozó munkatársak vehetnek most birtokba.

Az épületet ünnepélyes megnyitón adták át a cégcsoport ügyfelei, a beruházás és az ingatlanok iránt érdeklődő befektetők jelenlétében, ahol a korabeli képeket is megtekinthették a résztvevők. A szervezők nyílt napot is terveznek minden érdeklődő számára, aki kíváncsi, milyen volt az élet a Közvágóhídon, és hogyan újult meg – elsőként – a Fogadóépület a területen.

A beruházók a korhű visszaépítésen túl is szerettek volna tisztelegni az ikonikus iparterület emléke előtt, ezért korabeli, a Közvágóhíd mindennapjait ábrázoló fotók, képeslapok nagyméretű változatából mini tárlatot is berendezett itt. A kiállítás végleges helyét még nem jelölték ki a szervezők, de biztosan emelni fogja a beruházás fényét, amint megidézi a terület egykori mindennapjait.

Fotó: City Pearl

A City Pearl lakópark központi eleme lesz a szintén megőrzött és projekt részeként ugyancsak felújítás előtt álló emblematikus víztorony. Az eredeti formájában őrzik meg a kapukat kétoldalról díszítő jól ismert szobor alakokat is. A Közvágóhíd várostörténeti jelentőségét további épülethomlokzatok műemléki visszaépítésével idézi meg a nagyszabású beruházás.

Nemzetközi léptékben is ritkaságnak számít, hogy egy ipari műemlékvédelmi régiót ilyen módon, megújítva-megőrizve lássanak el új funkciókkal, a korábbi mészárszékek, hentesek és mészárosok, kifutófiúk, segédek és kereskedők nyüzsgő forgataga helyén zöld kertek, zöld felületek, kávézók, éttermek, szállodák, irodák, gazdag kínálatú üzletek veszik át a stafétát. A korabeli gyárias, ipari célokat szolgáló macskakövek, betonutak helyén rekreációs helyek, parkok várják a pihenni vágyókat – miközben a múlt századok hangulata is tetten érhető marad.

Mozgalmasan, és pozitívan telt az év első hónapja a pesti parketten. A Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, a BUX egy hónap leforgása alatt további 7,8 százalékos bővülést produkált.

A gasztronómia és a filozófia egyedi összjátékát vitte színpadra a Magyar Színház, január 31-től ugyanis felkerült a repertoárba A bor filozófiája. Hamvas Béla elmélkedése Istenről, a borról és az életről gondolatébresztő, mégis szórakoztató előadás formájában tárul a nézők elé.

A GKI és a Századvég is a fogyasztói bizalom minimális csökkenését mérte januárban, az üzleti szféra hangulatának mozgását azonban ellentétesen látja a két elemző cég. A konjunktúraindex mindkét esetben negatív tartományban van.