Az osztrák főváros 2019-ben nyolc kerületet határozott meg, amelyek egyes részein már csak olyan lakóépületeket lehet építeni, amelyek földgáz helyett hatékony, megújuló energiaforrásokon alapuló fűtési rendszerek segítségével állítják elő a meleg vizet és a fűtést. Ezeket a területeket a kerületek az energiarendezési tervben szabályozzák.
A bécsi közgyűlés most további öt kerületre terjesztette ki az energiarendezési tervben foglalt kötelezettségeket. Vagyis ezentúl a Belvárosban, Favoritenben, Simmeringben, Hietzingben és Liesingben is lesznek olyan részek, ahol az újépítésű lakásokban már nem lehet földgázzal fűteni illetve meleg vizet előállítani.
Világos a cél: 2040-re függetlenné akarunk válni a földgáztól. Most különösen jól látszik, milyen fontos, hogy megszüntessük a függőségünket a külföldről származó fosszilis energiahordozóktól. A függőség és a magas fűtési költségek elleni legjobb megoldás a megújuló energiára való átállás
– nyilatkozta a döntése kapcsán Bécs klímavédelmi tanácsnoka, Jürgen Czernohorszky.
Országos összehasonlításban Bécsben a legalacsonyabb ugyan az egy főre jutó energiafelhasználás a fűtési hő és a melegvíz terén, az épületek szén-dioxid kibocsátásának csaknem kilencven százaléka azonban a gázfűtések számlájára írható.
Az osztrák főváros célja, hogy hamarosan az összes kerületben bevezessék az energiarendezési tervet, a következő hat kerület már előkészítés alatt áll.