36 millió eurós segítséget kapott a bécsi gazdaság

36 millió eurós segítséget kapott a bécsi gazdaság

A koronavírus gazdasági hatásainak ellensúlyozására a Bécsi Gazdasági Ügynökség összesen 36 millió euró értékben finanszíroz különböző támogatási programokat.

Michael Ludwig bécsi polgármester a napokban jelentette be a koronavírus miatt elrendelt lezárás feloldását az osztrák fővárosban. A kényszerű bezártság az oltottak számára előreláthatólag december 12-én ér véget, ezután pedig fokozatosan térhet vissza az élet Bécsbe. Nem mindenki örülhet ugyanakkor egyformán a városvezetés döntésének. Noha a kereskedelmi és kulturális egys��gek és a karácsonyi vásárok egyaránt megnyithatnak december 13-án, a szállodák és éttermek csak december 20-án kezdhetik meg újra működésüket. A Bécsi Gazdasági Ügynökség, a Wirtschaftsagentur Wien ezért úgy döntött, hogy a bécsi szállodáknak szóló, eredetileg 2021. december 31-ig tartó pénzügyi támogatási időszakot 2022 nyaráig meghosszabbítja.

A koronavírus negatív gazdasági hatásainak ellensúlyozására a bécsi vállalkozásoknak jelenleg összesen öt támogatási program áll rendelkezésére 36 millió euró összértékben. Az egyik ilyen a szállodaiparnak nyújtott 15 millió eurós pénzügyi segítség, amely a mostani döntés értelmében 2022. június 30-ig hívható le. Ennek keretében olyan kiadásokra lehet támogatást kapni, melyek a működés újraindításával kapcsolatosak – például élelmiszerek és egyéb termékek beszerzése, vagy éppen marketingköltségek. A támogatás maximum 50 000 euró lehet projektenként, illetve cégenként. Eddig 184 projektet finanszíroztak összesen 4,1 millió euró értékben.

A másik négy támogatási program egyikében összesen 4 millió euró áll azok rendelkezésére, akik üresen álló üzlethelyiségeket szeretnének felvirágoztatni, illetve 10 millió euró egyszemélyes vállalkozások számára, akik üzleti modelljüket kívánják átalakítani. 3 millió euróig pályázhatnak továbbá kereskedelemmel foglalkozó cégek, akik bővíteni kívánják értékesítési csatornáikat és összesen 4 millió euróig támogatják azokat, akik olyan innovatív megoldással állnak elő, amely hosszú távon segít túlélni a pandémia miatti válságot.

Egy év alatt 17 százalékkal drágult a garázsok átlagára Magyarországon, ezzel elérve a 9 millió forintot. Bérelni sem feltétlenül olcsó, a drágább fedett autóbeállók áráért akár már egy garzont is lehetne bérelni.

A Budapesti Értéktőzsde idén is folytatta a hagyományt, és ismét összegyűjtött ötven magyar sikertörténetet. A sorozatban kilencedik kiadvánnyal immár 450 cégre nőtt a BÉT50-esek klubja.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe ismét felülteljesítő volt a héten. A BUX csütörtöki a történelmi csúcsát is megdöntötte. A vezető részvények felemás eredményeket értek el.