A Wall Streeten rendezik az idei rapidsakk és villámsakk vb-t

A Wall Streeten rendezik az idei rapidsakk és villámsakk vb-t

New Yorkban, a pénzvilág és a tőzsde legendás utcájában lesz decemberben a gyorssakk (rapid) és a villámsakk (blitz) világbajnokság. A férfiak és a nők versenyeit egyszerre, de külön épületben rendezik majd.

New York pénzügyi negyedének szívében, a világ egyik leghíresebb utcája, a Wall Street ikonikus épületeiben rendezik meg az idei gyorssakk- és villámsakk-világbajnokságot. A Nemzetközi Sakkszövetség (FIDE) közleménye szerint a december 26. és 31. között sorra kerülő nyílt (férfi) versenynek a Cipriani Wall Street ad otthont, ahol korábban a kereskedelmi tőzsde, az értéktőzsde és az Egyesült Államok vámháza működött, illetve szolgált a National City Bank székhelyeként is. A női vb-t az utca túloldalán, a Wall Street 48. szám alatt fellelhető, ugyancsak történelmi helyszínen bonyolítják le, ahol egykor a Bank of New York & Trust Company Building és az Amerikai Pénzügyi Múzeum székelt.

A bajnokságokat világszínvonalú helyszíneken rendezik meg, ami kiemeli a sakk egyedülálló helyét a társadalomban. Nagyon örülünk, hogy egy ilyen léptékű eseményt szervezhetünk a globális pénzügyek szívében, és hisszük, hogy ennek eredményeként a sakk értéke világszerte emelkedni fog – nyilatkozta Emil Sutovsky, a FIDE vezérigazgatója.

A FIDE júniusban jelentette be, hogy a hagyományosnál rövidebb játékidejű mérkőzések idei világbajnokságai New Yorkban lesznek. Szeptember elején kiderült, hogy a sportági csúcseseményt új, kétlépcsős formátumban rendezik meg, amely ötvözi a svájci rendszert a kieséses döntőkkel. Az első szakasz a megszokott svájci rendszer szerint zajlik, amely 13 fordulóból áll az open kategóriában és 11 fordulóból a női tornán. Az alapetapból a legjobb nyolc játékos jut tovább a kieséses szakaszba, ahol négy partiból álló párosmeccsek következnek, és az állva maradt legjobb kettő vív meg a világbajnoki címért.

/ A borítókép forrása: Pixabay

Egy év alatt 17 százalékkal drágult a garázsok átlagára Magyarországon, ezzel elérve a 9 millió forintot. Bérelni sem feltétlenül olcsó, a drágább fedett autóbeállók áráért akár már egy garzont is lehetne bérelni.

A Budapesti Értéktőzsde idén is folytatta a hagyományt, és ismét összegyűjtött ötven magyar sikertörténetet. A sorozatban kilencedik kiadvánnyal immár 450 cégre nőtt a BÉT50-esek klubja.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe ismét felülteljesítő volt a héten. A BUX csütörtöki a történelmi csúcsát is megdöntötte. A vezető részvények felemás eredményeket értek el.