Vas Kata Blanka 4. lett a Vuelta Femenina második szakaszán

Az SD Worx 21 éves magyar kerékpárosa egy mezőnyhajrával záruló szakaszon végzett nagyon előkelő helyen.

A negyedik helyen végzet a Vuelta Femenina (a Vuelta a Espana női versenye) második szakaszán Vas Kata Blanka. Az Orihuela és Pilar de la Horadada közötti, 105,8 kilométeres, kisebb emelkedőkkel tarkított etap végén a mezőny együtt érkezett meg a célhoz.

A hajrában az első számú magyar női bringás végig jól helyezkedett, végül a győztes holland Charlotte Koollal azonos idővel az előkelő negyedik helyen szelte át a célvonalat. Összetettben a szakaszt a második helyen záró holland Marianne Vos vette át a vezetést.

A tatai Kollár Zsuzsanna egyetlen magyar nőként futhatott az olimpiai lánggal a párizsi ötkarikás játékok előtt. Az év egyik legfontosabb sporteseménye július 26-án kezdődik a francia fővárosban.

A spanyol labdarúgó válogatott története során negyedszer is Európa-bajnok lett, miután a berlini döntőben 2-1 arányban felülmúlta Anglia legjobbjait. Az Eb-n minden meccsét megnyerő Spanyolország megérdemelten múlta felül a sorozatban második döntőjét is elbukó angol csapatot.