A magyarok többsége szerint tenni kellene a klímaváltozás ellen

A magyarok többsége szerint tenni kellene a klímaváltozás ellen

Egy friss felmérés szerint a magyar népesség egy része úgy gondolja, hogy az egyéneknek, a vállalatoknak és a döntéshozóknak egyaránt tennie kell a cél elérése érdekében.

A világ lakosságának átlagosan 31 százaléka ért egyet az állítással, amely szerint országa vezetésének, a vállalatoknak, illetve a lakosságnak összehangolt cselekvésterve lenne szüksége arra, hogy hogyan állítják meg a klímaváltozást – derült ki az Ipsos Earth Day 2023 riportjából.

Mivel a kutatás országokra bontva is elkészült, így Magyarországgal kapcsolatban is találunk adatokat. Ez az arány hazánkban nagyjából a fele a világátlagnak (15 százalék), amellyel Japán után a legpesszimistább nemzetnek bizonyult Magyarország a felmérésbe bevont 29 ország közül.

Ugyanakkor a világátlagnál is magasabb mértékben tulajdonítunk fontosságot annak, hogy országunk kormánya azonnal fellépjen az éghajlatváltozás elleni küzdelem érdekében, egyébként cserbenhagyja a lakosságot: a világátlag 61 százalék, a magyar átlag 65 százalék.

A megkérdezettek 71 százaléka gondolja azt, hogy Magyarországnak az eddiginél jóval többet kellene tennie az ügy érdekében (a globális érték 66 százalék). A magyar felnőtt lakosságnak csupán tizede gondolkodik úgy, hogy világszinten is elől járnánk a klímaváltozás elleni küzdelemben, amivel a legnagyobb önkritikát gyakorló nemzetté válunk.

Ezzel szemben a magyarok mégsem hárítják a teljes felelősséget az ország vezetésére, tízből hat honfitársunk vallja azt, hogy ha egyének szintjén nem történnek azonnali változások, azzal a következő generációk életét veszélyeztetjük.

Forrás: Ipsos

Egy év alatt 17 százalékkal drágult a garázsok átlagára Magyarországon, ezzel elérve a 9 millió forintot. Bérelni sem feltétlenül olcsó, a drágább fedett autóbeállók áráért akár már egy garzont is lehetne bérelni.

A Budapesti Értéktőzsde idén is folytatta a hagyományt, és ismét összegyűjtött ötven magyar sikertörténetet. A sorozatban kilencedik kiadvánnyal immár 450 cégre nőtt a BÉT50-esek klubja.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe ismét felülteljesítő volt a héten. A BUX csütörtöki a történelmi csúcsát is megdöntötte. A vezető részvények felemás eredményeket értek el.