Több mint duplájára nőtt két év alatt a zöld rendszámos autók száma

Több mint duplájára nőtt két év alatt a zöld rendszámos autók száma

Májusban már 51 ezer zöld rendszámos autó rótta a magyarországi utakat. Az elektromos robogók népszerűsége is nőtt.

Májusban átlépte az 51 ezret, ezzel 2020 óta két és félszeresére nőtt a zöld rendszámmal ellátott autók száma Magyarországon – ismertette a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) szombaton.

A tárca közleménye szerint a fontos cél, hogy az ország a Nemzeti Tiszta Fejlődési Stratégiában foglaltak szerint 2050-re elérje a teljes klímasemlegességet, anélkül, hogy a gazdasági növekedés vagy a jólét veszélybe kerülne. Ebben fontos szerepet játszik a közlekedés zöldítése is, ami a teljes szén-dioxid-kibocsátás ötödéért felel.

Az eddigi törekvéseknek, és állami támogatásoknak is köszönhetően a magyarországi zöld rendszámos autók száma 2020 májusában elérte a 20 ezret, napjainkra pedig már az 51 ezret is meghaladta, és ezek több mint fele tisztán elektromos meghajtású.

A TIM közleménye kiemeli, hogy aközlekedésben használt megújuló energiaforrások részarányát illetően Magyarország már most a régióban a legjobban, az uniós átlag felett teljesít. Ezt tovább növelhetik a Klíma- és Természetvédelmi Akcióterv intézkedései, amelyek az elektromobilitás elterjedését ösztönzik.

Az állami támogatások következtében az elektromos autók mellett egyre többen választják az elektromos robogókat is a hagyományos, benzines társaik helyett és egyre népszerűbbek az elektromos rásegítésű kerékpárok is, amelyek vásárlásához minden hónap első felében lehet pályázni támogatásra.

Mozgalmasan, és pozitívan telt az év első hónapja a pesti parketten. A Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, a BUX egy hónap leforgása alatt további 7,8 százalékos bővülést produkált.

A gasztronómia és a filozófia egyedi összjátékát vitte színpadra a Magyar Színház, január 31-től ugyanis felkerült a repertoárba A bor filozófiája. Hamvas Béla elmélkedése Istenről, a borról és az életről gondolatébresztő, mégis szórakoztató előadás formájában tárul a nézők elé.

A GKI és a Századvég is a fogyasztói bizalom minimális csökkenését mérte januárban, az üzleti szféra hangulatának mozgását azonban ellentétesen látja a két elemző cég. A konjunktúraindex mindkét esetben negatív tartományban van.