Újabb repülés-szimulátort adott az a Wizz Air

Újabb repülés-szimulátort adott az a Wizz Air

Használatra kész a harmadik teljes repülés-szimulátor a diszkont légitársaság Budapesten található képzési központjában.

Wizz Air A320neo típusú repülőgépeit szimulálja – a képzési központban található két másik FFS-hez és egy rögzített szimulátorhoz csatlakozik, 33 százalékkal növelve a képzési kapacitást. Fontos mérföldkő ez a légitársaság számára, hiszen ezáltal az FFS képzési kapacitása 6800 órányira nőtt, amely megkönnyíti a légitársaságnak, hogy 2030-ig 4600 új pilótát vegyen fel.

Az új szimulátor kizárólag a Wizz Air jelenlegi és jövőbeli pilótái számára áll rendelkezésre, és segítségével évente több mint 1700 pilóta képzése válik lehetővé. A szimulátor a Wizz Air akadémiájáról érkező új kadétok képzését is segíti majd, mivel a légitársaság ambiciózus növekedési tervei közé tartozik, hogy a következő tíz évben több mint háromszorosára növelje flottájának méretét, és 500 repülőgépes légitársasággá váljon.

Nagy öröm számunkra, hogy egy újabb teljes repülés-szimulátorral bővíthetjük budapesti képzési központunkat. Az új szimulátor is jól mutatja elköteleződésünket az iránt, hogy iparágvezető képzést és fejlesztést nyújthassunk, valamint támogatja a pilótatoborzást is hálózatunkban. A beruházás ugyancsak megerősíti pozitív jövőképünket is, amely szerint a légi közlekedési iparág végre kilábal a világjárványból. Alig várjuk, hogy világszínvonalú tehetségeket hozhassunk Magyarországra, és a jövő pilótáit képezhessük ebben a modern szimulátorban – nyilatkozta Michael Delehant, a Wizz Air operatív igazgatója és alelnöke.

Mozgalmasan, és pozitívan telt az év első hónapja a pesti parketten. A Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, a BUX egy hónap leforgása alatt további 7,8 százalékos bővülést produkált.

A gasztronómia és a filozófia egyedi összjátékát vitte színpadra a Magyar Színház, január 31-től ugyanis felkerült a repertoárba A bor filozófiája. Hamvas Béla elmélkedése Istenről, a borról és az életről gondolatébresztő, mégis szórakoztató előadás formájában tárul a nézők elé.

A GKI és a Századvég is a fogyasztói bizalom minimális csökkenését mérte januárban, az üzleti szféra hangulatának mozgását azonban ellentétesen látja a két elemző cég. A konjunktúraindex mindkét esetben negatív tartományban van.