Magyar startupokat is várnak a kéthetes bécsi tréningre

Magyar startupokat is várnak a kéthetes bécsi tréningre

Az EIT Manufacturing és a Bécsi Gazdasági Ügynökség 2021. novemberében kéthetes programot szervez gyártással foglalkozó közép-kelet-európai startupok számára. A tíz kiválasztott cégnek lehetősége nyílik a bécsi startup-szcéna megismerésére, izgalmas konferenciákon és találkozókon vehetnek részt, valamint intenzív mentorálással is segítik őket. Magyar startupokat is várnak, jelentkezni október 11-ig lehet.

Az EIT Manufacturing az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) egyik alközössége, melynek célja a versenyképes és fenntartható gyártás hozzáadott ért��kének növelése Európában. Öt helyszínen található EIT Manufacturing központ, a keleti régióé az osztrák fővárosban van. A bécsi központ a Bécsi Gazdasági Ügynökséggel karöltve most egy rendhagyó kéthetes programot kínál fiatal vállalkozások és érett fázisú startupok (úgynevezett scale-upok) számára: ez a Discover Vienna: Manufacturing Edition.

A gyártás területéről érkező startupok lehetőséget kapnak Bécs ipari- és startup környezetének megismerésére. A nem mindennapi lehetőséget tíz induló vállalkozás nyerheti el, akiket a kéthetes program után további két hónapig tanácsadással és mentorálással segítenek az EIT szakemberei, ráadásul a szervezők kommunikációs csatornáin keresztül nemzetközi figyelmet is kapnak.

A program keretében sor kerül majd különböző rendezvényekre startupokkal és potenciális befektetőkkel, gyárlátogatásra neves cégeknél, nagyvállalatok képviselőivel való egyéni találkozókra és a finanszírozási lehetőségekről is hallhatnak előadásokat a résztvevők. Emellett a legújabb technológiákkal is megismerkedhetnek. Az üzleti fejlődésről szóló tréning, illetve az investment readiness mentoring is a tanterv részét képezik.

A 2021. november 3. és 16. között megrendezett intenzív tréningre háromévesnél nem régebbi közép- és kelet-európai startupokat várnak. Jelentkezni lehet Magyarországról, Bulgáriából, Görögországból, Horvátországból, Észak-Macedóniából, Romániából, Szerbiából, Szlovákiából, Szlovéniából, Csehországból és Ciprusról. Egy csapatban legalább két résztvevőre van szükség, illetve feltétel még, hogy a vállalkozás terméke vagy szolgáltatása már jelen legyen a hazai piacon. Az oda-és visszaút költségét, valamint az ellátást a szervezők állják, a meghívottak ezen kívül térítésmentesen használhatják az EIT Manufacturing jól felszerelt irodáit a tréning időtartama alatt.

A programra 2021. október 11-én 12 óráig lehet jelentkezni.

A Budapesti Közlekedési Központ igyekszik mindent megtenni annak érdekében, hogy kiszolgálja az utasok igényeit és megfelelő számú Mol Bubi kerékpárt biztosítson az egyes gyűjtőállomásokon. Azonban ehhez arra is szükség van, hogy a közlekedők mindig csak a kijelölt gyűjtőállomásokon rakják le a kerékpárokat. A szétszórva hagyott biciklik hiányoznak a rendszerből, ami felhasználói, üzemeltetési és városképi szempontból is gondot okoz. A BKK bevezette korábban az 5000 forint elszállítási díjról szóló intézkedést, most pedig nyereményjátékot hirdetett meg, hogy minden bicikli a helyére kerüljö...

Visszatér Budapestre a Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj. A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (WA) kontinentális sorozatának arany besorolású versenyére idén augusztus 12-én kerül sor a Nemzeti Atlétikai Központban. Gyulai Miklós, a Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) elnöke a hétfői sajtótájékoztatóján elmondta, hogy amikor 2011-ben a régi Puskás Stadionban először megrendezték a versenyt, azt a célt tűzték ki, hogy eljussanak oda, ahol most tartanak: a Gyulai Memorialt a világ egyik legjobb egynapos versenyeként jegyzik. Számomra emocionálisan sokat jelent, hogy édesapánk emlékér...