Két látványos és pénzügyileg jelentős fejlesztéssel erősített a Billingo online számlázó. Az új Bankszinkron szolgáltatással 10 bank és pénzintézet tranzakciói aggregálhatók a fiatalos online számlázóba. A Fizetési kérelemmel pedig gyakorlatilag a számlakiállítást követően szinte azonnal megjelenhetnek az utaláshoz szükséges adatok a vevő netbankjában.
A nyílt bankolás (PSD2) bevezetése óta várható volt, hogy a pénzügyek bekerülnek a szoftverbe. A Billingót az MNB hivatalosan is nyilvántartásba vette, így a szolgáltatásait a legszigorúbb pénzügyi szabályozás alatt, mint AISP számlainformációs szolgáltató biztosítja.
A Bankszinkron szolgáltatással 10 bankkal ill. pénzintézettel lehet összekötni az online számlázót. Így az Erste Bank (lakossági), OTP Bank, CIB Bank, Raiffeisen Bank, K&H Bank, UniCredit Bank, Revolut, MKB Bank és ING Bank mellett a Paypal-on keresztül érkező tranzakciók is megjelenhetnek a Billingóban.
Ez azért jó, mert nem kell minden alkalommal belépni a netbankba, hogy lássuk az utalásokat. További kuriózum, hogy akár több, különböző pénzintézetnél vezetett bankszámla adatai is egyetlen felületre aggregálhatók. A bankszámlák között 1-1 kattintással lehet váltani. A jóváírások és terhelések értékét, az aktuális egyenleget vagy éppen a kintlévőséget pedig külön-külön vagy éppen egyben is láthatjuk.
A Billingo Bankszinkron képes beazonosítani az utaláshoz tartozó számlát. Jóváhagyást követően pedig automatikusan fizetettre is állítja a bizonylatot. Ez a bevételi és kiadási oldalon is megoldott, ami a könyvelők munkáját is látványosan egyszerűsíti. A Bankszinkront szolgáltatás akkor is használható, ha a számlázásra más szoftvert használunk. Sárospataki Albert vezérigazgató elmondása alapján már az első napon több, mint 3 000 Billingós vette igénybe a bankszinkron szolgáltatást, és kötötte össze a számlázóját a bankjával, ami minden várakozásukat felülmúlta.
A Fizetési kérelem egy Magyarországon teljesen új, innovatív megoldás. Előnye, hogy gyakorlatilag a számlakiállítás pillanatában egy automatikus fizetési igény kerül a vevő netbankjában, benne a fizetendő összeggel és az utaláshoz szükséges adatokkal (például a jogosult neve, bankszámlaszáma, közlemény).
Ha a vevő jóváhagyja az utalást, akkor azt a bank teljesíti is. Ez kényelmes a vevőnek, mert nem csúszik az utalás, nem kell manuálisan rögzíteni az adatokat és persze jó a billingósnak is, mert egyszerűbben, gyorsabban kaphatja meg a várt összeget.