Ötletpályázat indult az élhetőbb és vonzóbb a Nagykörútért

Ötletpályázat indult az élhetőbb és vonzóbb a Nagykörútért

Ötletpályázatot indított a Nagykörút jövőjéről a Fővárosi Önkormányzat. A kezdeményezés során olyan javaslatokat várnak, amelyekkel egy rendezettebb, élhetőbb belvárosi körút születhet, és Budapest egyik legfontosabb útvonala visszanyerheti korábbi vonzerejét és presztízsét. A pályázatra 2021. augusztus 3-ig várják a javaslatokat.

A Fővárosi Önkormányzat még 2020 őszén indította el a Nagykörút újratervezési folyamatát. A program célja egy élhető városi tengely kialakítása az itt élők és az átutazók számára, ahol egyszerre jó élni, közlekedni, vásárolni, enni-inni, vagy épp boltot üzemeltetni. A tervezés folyamatában a budapesti lakosok is közreműködtek. Egy online kérdőívben kérdezték a fővárosiakat arról, hogy milyen jövőt képzelnek el a Nagykörútnak. A több mint 4200 válasz, valamint a szakmai és civil szervezetekkel folytatott workshopok további kiindulási ponttal szolgáltak a jövőkép kialakításához.

A Fővárosi Önkormányzat által indított pályázatra 2021. augusztus 3-ig lehet nevezni. A közösségi ötletpályázaton olyan ötleteket várnak a szakemberektől és az érdeklődő lakosságtól, amelyek segítenek egy zöldebb, élhetőbb és hangulatosabb Nagykörút megvalósításában.

A javaslatok közül a leginnovatívabb és legszínvonalasabb elképzeléseket beillesztik a várhatóan 2021 őszén induló fejlesztési programba. A szakmai zsűri által legjobbnak vélt ötletek pénzdíjban is részesülnek, összesen 700 000 forint értékben. Ezen felül a négy legnívósabb pályázatot fejenként 100 000 forintos, a hat kisebbet pedig fejenként 50 000 forintos díjjal jutalmazzák. Emellett az összes pályázó meghívást kap egy tervezői workshopra. Az ötletpályázatról bővebb információt a projekt honlapján található.

A borítókép forrása: Nyirő Simon / BKK

Mozgalmasan, és pozitívan telt az év első hónapja a pesti parketten. A Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, a BUX egy hónap leforgása alatt további 7,8 százalékos bővülést produkált.

A gasztronómia és a filozófia egyedi összjátékát vitte színpadra a Magyar Színház, január 31-től ugyanis felkerült a repertoárba A bor filozófiája. Hamvas Béla elmélkedése Istenről, a borról és az életről gondolatébresztő, mégis szórakoztató előadás formájában tárul a nézők elé.

A GKI és a Századvég is a fogyasztói bizalom minimális csökkenését mérte januárban, az üzleti szféra hangulatának mozgását azonban ellentétesen látja a két elemző cég. A konjunktúraindex mindkét esetben negatív tartományban van.