Az év hatodik hónapjában újra csúcsot döntött a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, hiszen a májusi rekord után a BUX ismét meghaladta a korábbi legmagasabb értékét. A legmagasabb napi záróérték, amely a legújabb mérföldkövet jelenti, 49 299 pont volt, júniusban végül 47 238 ponttal zárult az index, amely 1,9 százalékos növekedést jelent a május havi záráshoz képest. Az ismételt emelkedést számos tényező támogatta, a Budapesti Értéktőzsdén továbbra is pozitív befektetői hangulat uralkodik, az index folyamatos emelkedési pályára lépett, hónapról hónapra magasabb ponton zár, amelyhez nagymértékben hozzájárul a járványhelyzet előtti időszakra történő folyamatos visszatérés és a nemzetközi színtéren is tapasztalható fokozatos gazdasági visszarendeződés.
A nemzetközi színtéren Európában és Ázsiában a hónap végére mérsékeltnek mutatkozott a piac, a fokozott óvatosság hátterében a delta variáns erősödése húzódhat meg, ugyanakkor az amerikai piacon az S&P 500 index csaknem elérte a 2021-es évre kitűzött célértékét, a június 25-i rekordértékű zárása mindössze 20 pontra van az éves céltól.
A hazai blue chipek közül az OTP bizonyult a húzóerőnek 2,2 százalékos emelkedéssel 15 955 forintra nőtt, illetve a júniusi forgalom túlnyomó részét, közel 60,1 százalékát adta ugyancsak a társaság, amelyet a MOL követett 18,7 százalékkal, a harmadik helyen pedig 15,6 százalékkal a Richter részesedett az összforgalomból. A negyedik helyen a Telekom zárt a forgalom 1,4 százalékával, míg az elmúlt hónapokban folyamatosan emelkedő Masterplast árfolyama júniusban 12,9 százalékkal növekedett.
Júniusban a részvénypiac összforgalma 268 milliárd forint volt, ez alapján egy kereskedési napra vetítve 12,2 milliárd forintos érték. A májusi 784 millió forinthoz képest júniusban a gabonaszekció forgalma csökkenést mutatott, az árupiac 629,5 millió forinttal zárt. A forgalom több mint a felét a napraforgómag adta 421,3 millió forinttal, ami a teljes forgalom 66,9 százalékát jelenti, míg takarmánykukoricára 208,2 millió forint értékben történtek kötések. A befektetési szolgáltatók közül az első helyen a Wood zárta a hónapot 144,4 milliárd forint értékű forgalommal, őt követi a Concorde 133,8 milliárddal, míg a harmadik helyen az Erste áll 116 milliárd forinttal.