Áprilisban csökkent a BUX index

Áprilisban csökkent a BUX index

Április első felében több hónapos emelkedés után megjött a korrekció: csökkentek az árak a BÉT-en, a BUX összesen 1 938 ponttal került lejjebb, azonban a hónap végére jórészt ledolgozta a veszteséget. A részvénypiac forgalmán belül ezúttal az OTP részesedése 50 százalék alatt maradt. Az összforgalom 193 milliárd forint volt, ami napi 9,6 milliárd forintot jelent.

A főbb részvénypiacokon áprilisban is tovább tartott az előző hónapok jó hangulata, az árak emelkedését rendszerint csak rövid korrekciók szakítják meg. A befektetők jelentős gazdasági növekedésre számítanak, miközben egyelőre a tőzsdéket éltető pénzbőség is megmarad, miután a jegybankok nem sietnek a rendkívüli eszközvásárlási programok mérséklésével.

Térségünkben és így a hazai piacon is érezhető hatása volt az orosz-ukrán, illetve orosz-NATO viszony elmérgesedésének és a háborús veszély megjelenésének. Szerencsére az erőfitogtatást sem nélkülöző konfliktus mérséklődött, a háborús veszély gyakorlatilag elmúlt.

Itthon a hónap végén megnőtt a befektetői optimizmus, a BUX jórészt ledolgozta hónap eleji veszteségét. Az index végül 43 183 ponton zárta a hónapot, ami 2,6 százalékos csökkenés az előző havi záráshoz képest. A hónap közepén látott 42 388 pontos érték is csak mérsékelt korrekciót jelent, hisz a legutóbbi emelkedő trend november elején 32 000 pontról indult.

A legnagyobb forgalmat most is az OTP bonyolította, ezúttal azonban csak az összforgalom 45,8 százalékát adta a bankpapír, miközben árfolyama a hónap során 2 százalékkal erősödött. A forgalom egyaránt közel negyedét adta a Richter és a Mol, a gyógyszergyári részvény 5,9 százalékkal gyengült a hónap folyamán, az Mol 7,4 százalékkal került lejjebb. Nagy forgalommal 23 százalékot emelkedett a Masterplast: 2,6 százalékos forgalmi részesedése felülmúlja a Magyar Telekomét, amely 1,4 százalékkal részesedett az összforgalomból 2 százalékos emelkedés mellett.

A részvénypiac összforgalma 193 milliárd forintot tett ki, ami egy napra vetítve 9,6 milliárd. Ez kevesebb, mint az előz�� hónapok jellemzően 10 milliárd forint feletti értékei, ugyanakkor kedvező, hogy a visszaesés kis forgalom mellett következett be, ez az emelkedő trend erejét mutatja.

A befektetési szolgáltatók közül a legnagyobb forgalmat a Wood bonyolította 124,8 milliárdos értékben, a második helyre a Concorde került 88,3 milliárd forintos duplikált forgalommal, utána következik az Erste 76,7 milliárddal.

A borítókép forrása: Pixabay

Egy év alatt 17 százalékkal drágult a garázsok átlagára Magyarországon, ezzel elérve a 9 millió forintot. Bérelni sem feltétlenül olcsó, a drágább fedett autóbeállók áráért akár már egy garzont is lehetne bérelni.

A Budapesti Értéktőzsde idén is folytatta a hagyományt, és ismét összegyűjtött ötven magyar sikertörténetet. A sorozatban kilencedik kiadvánnyal immár 450 cégre nőtt a BÉT50-esek klubja.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe ismét felülteljesítő volt a héten. A BUX csütörtöki a történelmi csúcsát is megdöntötte. A vezető részvények felemás eredményeket értek el.