Könyvbemutató: Hogyan kerüljük el a vezetés elmecsapdáit?

Könyvbemutató: Hogyan kerüljük el a vezetés elmecsapdáit?

A könyv bemutatójára 2020. március 4-én Budapesten, a Bölcs Várban került sor. A Pallas Athéné Könyvkiadó rendezvényén Restás Péter, a Pécsi Tudományegyetem Pszichológia Intézet Szociál- és Szervezetpszichológia Tanszékének tanársegédje, Schieszler Tamás, business/management coach és Klemensits Péter, a Pallas Athéné Geopolitikai Kutatóintézet senior kutatója és Mihalik Judit, konzultáns, kutató, TEDx nagykövet beszélgetett a kötetről és annak mondanivalójáról.

„A vezetés a jelenkor legfontosabb megújuló energiaforrása” – írja Jennifer Garvey Berger a „Hogyan kerüljük el a vezetés elmecsapdáit?” című környvében, amelyben új stratégiákat és innovatív vezetési és gondolkodásbeli módszereket mutat be. A mű tulajdonképpen egy írásos formába öntött menedzser-tréning. Arra készíti fel az olvasót, a vezetőt, hogy a kötet elolvasása után képes legyen különbséget tenni azon megérzései között, amelyek valóban előre viszik a cégét, illetve amelyek hibás döntést, akár veszteséget, kudarcot vagy csődöt generálhatnak. A szerző a Google, a Microsoft, a Novartis vagy a Wikipedia kapcsán szerzett tapasztalatait is felhasználva igyekszik segítséget nyújtani minden gyakorló menedzser számára, hogy a megfelelő módon kezelje a komplex világ okozta ugrásszerű, szélsőséges változásokat.

A beszélgetésből kiderült, hogy a cím kicsit csalóka lehet, ugyanis a vezetés e könyv esetében nemcsak a nagyvállalatok irányítását jelentheti, hanem az egyén életének szervezését, alakítását is. Ebből kifolyólag a nem csupán menedzsereknek válhat hasznos olvasmányává, hanem lényegében bárki számára.

Mozgalmasan, és pozitívan telt az év első hónapja a pesti parketten. A Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, a BUX egy hónap leforgása alatt további 7,8 százalékos bővülést produkált.

A gasztronómia és a filozófia egyedi összjátékát vitte színpadra a Magyar Színház, január 31-től ugyanis felkerült a repertoárba A bor filozófiája. Hamvas Béla elmélkedése Istenről, a borról és az életről gondolatébresztő, mégis szórakoztató előadás formájában tárul a nézők elé.

A GKI és a Századvég is a fogyasztói bizalom minimális csökkenését mérte januárban, az üzleti szféra hangulatának mozgását azonban ellentétesen látja a két elemző cég. A konjunktúraindex mindkét esetben negatív tartományban van.