Gólnélküli rendes játékidő után hosszabbításban dőlt el a világbajnoki cím sorsa. Spanyolország labdarúgó válogatottja 2010 után másodszor hódította el a legrangosabb trófeát.
Igazi gólparádét hozott a két csalódott válogatott összecsapása. Az angolok a félidőben 4-0-ra vezettek, a franciák mégis közel álltak az egyenlítéshez. Végül a 6-4-re diadalmaskodó Anglia vihette haza a bronzérmet a labdarúgó világbajnokságról.
Hiába vezetett a 85. percig Anglia, az argentin válogatott még a rendes játékidőben megfordította a meccset. Így a Lionel Messi vezette címvédő lesz Spanyolország ellenfele a labdarúgó világbajnokság vasárnapi döntőjében.
A spanyol válogatott meggyőző játékkal 2-0 arányban múlta felül a labdarúgó világbajnokság legnagyobb esélyesének tartott Franciaországot. A regnáló Európa-bajnok ezzel megérdemelten jutott be a vasárnapi döntőbe.
Június 11-én kezdődik, július 19-én zárul 2026-os labdarúgó világbajnokság. A kibővített, 48 csapatos foci vb házigazdája az Amerikai Egyesült Államok, Kanada és Mexikó.