A román hegyikerékpár-válogatottnál vállalt munkát Benkó Barbara

A román hegyikerékpár-válogatottnál vállalt munkát Benkó Barbara

2026-tól a román mountan bike válogatott szakmai stábjában dolgozik Banekó Barbara. A korábbi sokszoros magyar bajnok és londoni olimpikon feladata elsősorban a válogatott szakmai programjának összeállítása, a versenynaptár és az edzőtáborok koordinálása lesz.

A román hegyikerékpár válogatottnál vállalt munkát Benkó Barbara. A Román Kerékpáros Szövetség (Federația Română de Ciclism) közleménye szerint az MTB-válogatottjuk szakmai stábjához 2026-tól csatlakozik a magyar szakember.

A 35 éves Benkó Barbara sokszoros magyar bajnok kerékpárversenyző. A fő száma a hegyikerékpár volt, ebben a szakágban vett rész a 2012-es londoni olimpián, és ért el dobogós helyezéseket a világkupában. De országúton is szerzett bajnoki címeket.

A román szövetség tájékoztatása szerint Benkó feladata elsősorban a válogatott szakmai programjának összeállítása, a versenynaptár és az edzőtáborok koordinálása, valamint az adminisztratív munka támogatása lesz, szoros együttműködésben a szövetséggel.

Nagy megtiszteltetés számomra ez a lehetőség. A Szövetség elnöke keresett meg azzal, hogy segítsem a sportolókat az olimpiai kvalifikáció megszerzésében a Los Angeles-i ötkarikás játékokra. Bízom benne, hogy a tapasztalataimmal hozzájárulhatok ahhoz, hogy a román MTB-sport a következő szintre lépjen – idézte Román Kerékpáros Szövetség közleménye Benkó Barbarát. A magyar szakember hozzátette, hogy kiemelten fontos számára a támogató, családias csapatlégkör megteremtése, ahol a sportolók biztonságban érzik magukat, és egymást segítve fejlődhetnek.

Benkó úgy véli, hogy a junior- és utámpórlás korosztályok támogatása kulcsfontosságú, ezért kiemelt célja, hogy segítse őket a nemzetközi szintre való továbblépésben, és hosszú távon erős alapokat teremtsen a román mountain bike sport számára.

Lenduletes rajtot vett a magyarországi részvénypiac 2026-ban. A BUX index január végére, új rekordot elérve 128 831,58 pontra emelkedett, ami 16 százalékos növekedést jelent a 2025-ös záróértékhez viszonyítva.

A héten tovább erősödött a Budapesti Értéktőzsde elsőszámű részvényindexe. A BUX vezető részvényei közül a Richter szárnyalt, a többiek felemás teljesítményt nyújtottak.