Jelena Ribakina és Carlos Alcaraz győzött Indian Wellsben

Két új győztest avattak az egyik legrangosabb tengerentúli teniszversenyen. A férfiak versenyében az első kiemelt diadalmaskodott, a női döntőben azokban borult a papírforma.

A tizedik helyen kiemelt kazah Jelena Ribakina nyerte meg vasárnap az Indian Wells-i kemény pályás tenisztorna női versenyét, miután a fináléban legyőzte a másodikként rangsorolt fehérorosz Arina Szabalenkát.

A két játékos januárban, az Australian Open döntője óta először találkozott egymással. Akkor Szabalenka örülhetett, most viszont riválisa vissza tudott vágni.

Az első játszmában a végletekig kiélezett küzdelem folyt a pályán. A szett csak a rövidítésben dőlt, ott pedig Szabalenka hiába adogatott 11-10-nél a szettért, riválisa fordított és 13-11-es sikerrel előnybe került. A második játszmában Ribakina gyorsan elvette ellenfele adogatását, 5:2-nél pedig már dupla brékelőnyben is volt, a szettet végül 6:4-re nyerte meg, s ezzel a mérkőzést is. A tavalyi wimbledoni bajnokság győztese ezzel karrierje negyedik trófeáját gyűjtötte be.

A férfiak fináléja még simábban alakult. Az US Open bajnoka, a spanyol Carlos Alcaraz két szettben legyőzte az orosz Daniil Medvegyevet. A 19 éves spanyol ezzel visszaveszi első helyét a világranglistán, hétfőtől ugyanis ő vezeti majd a rangsort, megelőzve a szerb Novak Djokovicsot, aki nem indulhat a két Egyesült Államokban rendezett versenyen.

Az Indian Wells-i tenisztorna végeredménye:

• Női egyes, döntő: Jelena Ribakina (kazah, 10.) – Arina Szabalenka (fehérorosz, 2.) 7:6 (13-11), 6:4
  • Férfi egyes, döntő: Carlos Alcaraz (spanyol, 1.) – Daniil Medvegyev (orosz, 5.) 6:3 6:2

A tartós hőség megterheli a szervezetet, különösen veszélyeztetettek a kisgyermekek, az idősek, a várandósok, valamint a szív- és érrendszeri betegséggel élők. A legmagasabb szintű hőségriasztást július 18-ig hosszabbította meg az NNGYK és a Katasztrófavédelem.

Az angol labdarúgó-válogatott utolsó pillanatban szerzett góllal hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a holland csapatot a németországi Európa-bajnokság Dortmundban játszott szerdai elődöntőjében. Kifejezetten nagy iramban kezdődött a mérkőzés, a várakozásoknak megfelelően valamelyest a hollandok voltak aktívabbak. Ugyan nagy helyzet nem volt a meccs elején, az Oranje mégis vezetést szerzett Simons egyéni villanásának köszönhetően, ugyanis labdaszerzése után egy pontos lövéssel maga is fejezte be az akciót. Hátrányban nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak az angolok, akik 11-esből hamar egy...