Újabb meglepetés: Horvátország kiejtette Brazíliát

A legutóbbi világbajnokság ezüstérmese a legnagyobb esélyes ellen lépett pályára, és büntetőpárbaj után Brazíliának szertefoszlottak a hatodik vb-cím idei megszerzésére vonatkozó álmai.

Elsőként a horvát válogatott jutott elődöntőbe a katari labdarúgó-világbajnokságon: az első pénteki negyeddöntőben 1-1-es döntetlent követően a tizenegyespárbajban 4-2-re jobbnak bizonyult a brazil csapatnál.

A gól nélküli rendes játékidőt követően a hosszabbítás első félidejének hajrájában egy nagyszerű akció végén Neymar szerzett vezetést a legnagyobb esélyesnek tartott braziloknak, de a csereként beállt Bruno Petkovic a 117. percben a horvátok első és egyetlen kaput eltaláló lövéséből egyenlített. A katari tornán először születtek gólok a ráadásban, viszont harmadszor is tizenegyesek döntöttek a továbbjutásról. Az idegek csatáját a legutóbb ezüstérmes Horvátország nyerte, azaz az öt világbajnoki címével csúcstartó Brazília kiesett.

A horvátok a keddi elődöntőben az argentin-holland párharc továbbjutójával találkoznak

Eredmény, negyeddöntő:

Horvátország – Brazília 1-1 (0-0, 0-0, 0-1) – tizenegyesekkel: 4-2

Al-Rajjan, Egyetemvárosi Stadion, 43 893 néző, játékvezető: Michael Oliver (angol)

Gólszerzők: Petkovic (117.), illetve Neymar (105.)

Sárga lap: Brozovic (31.), Petkovic (117.), illetve Danilo (25.), Casemiro (68.), Marquinhos (77.)

Horvátország:
Dominik Livakovic – Josip Juranovic, Dejan Lovren, Josko Gvardiol, Borna Sosa (Ante Budimir, 110.) – Mateo Kovacic (Lovro Majer, a hosszabbítás szünetében), Marcelo Brozovic (Miraslav Orsic, 114.), Luka Modric – Mario Pasalic (Nikola Vlasic, 72.), Andrej Kramaric (Bruno Petkovic, 72.), Ivan Perisic
Szövetségi kapitány: Zlatko Dalić (horvát)

Brazília:
Alisson – Eder Militao (Alex Sandro, a hosszabbítás szünetében), Marquinhos, Thiago Silva, Danilo – Lucas Paqueta (Fred, a hosszabbítás szünetében), Casemiro, Neymar – Raphinha (Antony, 56.), Richarlison (Pedro, 84.), Vinicius Junior (Rodrygo, 64.)
Szövetségi kapitány: Tite

Tizenegyesek:

• Vlasic középen a keresztléc alá bombázott (1-0).
  • Rodrygo a kapu bal oldalát vette célba, de a gyenge, rosszul helyezett lövését Livakovic hárította.
  • Majer is középre lőtt, de laposan, Alisson ezúttal is elmozdult, így a labda a hálóban kötött ki (2-0).
  • Casemiro magabiztosan a kapu jobb oldalába lőtt (2-1).
  • Modric nagyon pontosan a jobb alsó sarokba lőtt (3-1).
  • Pedro laposan a kapu jobb oldalába gurított, szerencséjére Livakovic a másik irányba vetődött (3-2).
  • Orsic nagy erővel, hajszálpontosan kilőtte a jobb alsó sarkot, pedig Alisson jó irányba vetődött (4-2).
  • Marquinhos a jobb kapufát találta el, így Brazília kiesett.

Szoboszlai Dominik és Nagy Zsolt is betalált a Puskás Arénában rendezett felkészülési mérkőzésen, így a magyar labdarúgó válogatott két győzelemmel nyitotta a 2024-es évet.

Csökkenő forgalom mellett pluszban fejezte be e hetet a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe. A vezető részvények felemás eredménnyel zárták a kereskedést.