Foci Eb: Portugália bejutott az Eb-döntőbe

**Portugália jutott elsőként döntőbe a labdarúgó Európa-bajnokságon, miután az elődöntőben 2-0-ra legyőzte az Eb-meglepetéscsapat Wales válogatottját.**   A nagy tornákon mindig esélyesnek tartott, ám ezúttal még nyeretlen, és mutatott játékával nem feltétlenül elkápráztató Portugália tűnt papíron az esélyesebbnek, azonban az Európa-bajnokság meglepetéscsapata, Wales már több alkalommal is átírta az esélyeket, hiszen története első Eb-szereplésén egyből az elődöntőbe verekedte magát. Nem indult túl mozgalmasan a mérkőzés, az Eb-n az egyik legtöbbet kapura lövő portugálok ezúttal „spóroltak” a lövésekkel, a masszív walesi védelem mellett nem sok veszélyes akciót vezettek Ronaldóék. Ugyanakkor Wales támadásai sem voltak átütőek, így gól nélkül zajlott le az első játékrész. A folytatás is hasonlóan indul, a második félidő eleje is az első negyvenöt percre hasonlított. Egészen az 50. percig, amikor is egy portugál szöglet után **Cristiano Ronaldo** egy jól irányzott fejessel bevette az ellenfél kapuját. Ez volt Ronaldo kilencedik Eb-gólja, amivel utolérte az örökranglista élén álló Michel Platinit. (Ronaldo négy Európa-bajnokságon érte el a kilenc találatot, Platini viszont egy kontinenstornán szerezte az összes gólját.) A 53. percben már 2-0 állt az eredményjelzőn, Ronaldo lövésébe **Nani** még bele tudott piszkálni, ezzel a hálóba juttatva a labdát. Vita tárgyát képezheti, hogy Ronaldo lövésénél Renato Sanchez lesen állt, és mivel átlépte a labdát, így nem volt passzív az akció során, a játékvezető azonban megadta a gólt. A walesiek elszántan küzdöttek az egyenlítésért, azonban nem sikerült kapuba találniuk. A másik oldalon Danilo Pereira szerzett majdnem gólt, azonban Hennessey kapus a gólvonalon még össze tudta szedni a labdát, így maradt a 2-0-s végeredmény. Portugália megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, és története során másodszor jutott be Európa-bajnokság döntőjébe. (Az első alkalommal, 2004-ben, hazai pályán kikapott Görögországtól.) Wales szintén története legjobb eredményét érte el, ugyanis még soha semmilyen tornán nem játszott elődöntőt. A portugálok ellenfele a vasárnapi fináléban a honlapi Németország – Franciaország elődöntő győztese lesz.   Labdarúgó Európa-bajnokság, elődöntő **Portugália – Wales 2–0 (0–0)** Lyon, Stade de Lyon, 55 679 néző. Vezette: Eriksson (Svédország) **Portugália:** Rui Patrício – Cédric, Bruno Alves, Fonte, R. Guerreiro – J. Mário, Danilo Pereira, R. Sanches (André Gomes, 74.), Adrien (Moutinho, 79.) – Cristiano Ronaldo, Nani (Quaresma, 86.) **Szövetségi kapitány:** Fernando Santos **Wales:** Hennessey – Gunter, Chester, Collins (J. Williams, 66.), A. Williams, Taylor – King, Ledley (Vokes, 58.), Allen – Bale, Robson-Kanu (Church, 63.) **Szövetségi kapitány:** Chris Coleman **Gólszerző:** Cristiano Ronaldo (50. perc), Nani (53. perc)   ![][1] [1]: /media/img/articles/351bb66b58c7103fd81b0fadbcd7dba3e59.jpg

Már több mint egymillióan látták a „The Mystery of Banksy – A Genius Mind” című vándorkiállítást, amely 2021-ben indult világ körüli turnéra Münchenből és most Bécsben is látogatható. A tárlat a híres brit graffitiművész munkásságát mutatja be.

A Soroksári úton épülő City Pearl beruházás részeként eredeti formájában építették újjá a Közvágóhíd terület egykori Fogadóépületét. Az ingatlant szigorú műemlékvédelmi előírásoknak megfelelően, korhűen módon állították helyre.